2013. június. 24. 14:00 MTI Utolsó frissítés: 2013. június. 24. 15:56 Vállalkozás

Az arab világra kacsingat a Szentkirályi Ásványvíz

A Szentkirályi képviselője is bemutatkozott az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszter-helyettesének. A felek Budapesten exportkérdésekről tárgyaltak, majd magyar cégek mutatkoztak be.

Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek szorosabb mezőgazdasági együttműködéséről állapodott meg Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) parlamenti államtitkára és Halid Ganim al-Gaisz az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszter-helyettese – közölte a tárca.

A Vidékfejlesztési Minisztériumban hétfőn folytatott megbeszélésen egyetértettek abban, hogy a jövőben emelkedhet a magyar húsmarhaexport, és láttak együttműködési lehetőséget a vízgazdálkodás területén is. Az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszter-helyettese jelezte, hogy igényt tartanak magyar búzára, kukoricára és árpára is. 

Budai Gyula a kertészetben rejlő további együttműködési lehetőségekre is felhívta a figyelmet. Emlékeztetett: a magyar kormány 2010-ben hirdette meg a keleti nyitás politikáját, amelyet azóta is prioritásként kezel.

A megbeszélést követően több magyar mezőgazdasági cég: a baromfitenyésztéssel és forgalmazással foglalkozó Bábolna Tetra Kft., az élelmiszer-feldolgozással foglalkozó Fevita Hungary Zrt., és a Szentkirályi Ásványvíz Kft. is bemutatkozott.

Az Egyesült Arab Emírségek az arab világ második legnagyobb gazdasága. Halid Ganim al-Gaisz, az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszter-helyettese és az általa vezetett üzleti delegáció Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkárának Abu-Dzabiban tett látogatása alatt tett meghívásra érkezett Magyarországra. 

Az Egyesült Arab Emírségekbe irányuló magyar agrárexport  a 2009-es 2,2 millió euróról 8,9 millió euróra emelkedett 2012-ben.

hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.