2013. március. 28. 13:35 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. március. 28. 13:15 Vállalkozás

Ódzkodnak a technológiától az európai vezetők

Az európai üzleti vezetőket jobban aggasztja a technológiai fejlődésnek való megfelelés kényszere, és az emiatti esetleges versenyképesség elvesztésének réme, mint ázsiai és észak-amerikai társaikat. Mindamellett arról sincsenek meggyőződve, hogy a technológia segít nekik jó döntéseket hozni.

Egyrészről a világ cégvezetői pozitívan nyilatkoznak a technológia generálta változások kreativitásra és innovációra gyakorolt hatásairól, de ezek a változások ugyanakkor a leszakadástól való félelmet is erősítik a vezetőkben, vajon lépést tudnak-e tartani ezekkel a változásokkal. Az Economist Intelligence Unit Humans and Machines, a technológia emberi kreativitásra és intuícióra gyakorolt hatásait vizsgáló tanulmányból az derül ki, hogy az európai vezetők 45 százaléka aggódik amiatt, hogy ha nem tudnak lépést tartani a fejlődéssel, akkor elvesztik versenyképességüket. Az ázsiai vezetőknél ez az arány 35 százalék, míg az észak-amerikaiaknál csak 37 százalék – olvasható az Üzleti innováció, üzletfejlesztés blogján.

Legnagyobb problémaként a rendszerek közötti kapcsolatok hiányát tartják, de úgy gondolják, hogy az alapvető gond, hogy jellemzően a technológia gyorsabban fejlődik, mint az azt támogató belső folyamatok. “A tanulmány rávilágít arra, hogy az európai vállalatoknak át kell értékelniük működési modelljeiket és fel kell készülniük a tradicionális munkamódszerek megújítására. Ehhez szükséges, hogy jobban integrálják rendszereiket és korszerű üzleti folyamatokat dolgozzanak ki, amelyek összekötik az alkalmazottakat a technikával, ezáltal javítva a tudásmegosztást, az ügyféligényekre adott reakciókat és létrehozva az agilis üzleti infrastruktúrát, amely megfelel a jövő kihívásainak.” – mondja Carsten Bruhn, a tanulmány létrejöttét támogató Ricoh Europe ügyvezető igazgatóhelyettese.

“Világos, hogy a technológia hatásai változatosak, ezért az átalakítás egyirányú megközelítése nem lehetséges. Ami bizonyos az az, hogy a változás elkerülhetetlen. A biztosnak vett munkamódszerek valószínűleg már nem fognak sokáig működni. Ugyanakkor a globális szakértők szerint az olyan munkahely, ahol a döntéseket szinte kivétel nélkül számítógépek és robotok hozzák, nem valósul meg a közeljövőben. A jövő nagy potenciált rejt az emberek számára abban, hogy kihasználhassák a kreatívabb és jobban informált döntéshozatal, az új technológia támogatta üzleti folyamatok és a hatékonyabb információ megosztás előnyeit. Képzeljük el mennyivel többet érhetünk el a jövőben, ha az európai üzleti vezetők elsajátítják a ténylegesen összekapcsolt és hatékony munkahely titkát.” - teszi hozzá Bruhn.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.