2012. május. 29. 07:58 MTI/Napi Gazdaság Utolsó frissítés: 2012. május. 29. 07:42 Vállalkozás

Félmillió vállalkozás került be a kamarai adatbázisban

A hét végéig mintegy félmillió vállalkozás került be a kamarai adatbázisba, március végéig négyszázezren összesen kétmilliárd forint regisztrációs díjat fizettek be - írta a Napi Gazdaság kedden.

A lapnak Dunai Péter, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) főtitkára elmondta, hogy a regisztrációk feldolgozása elhúzódik, elképzelhető, hogy a júniusi határidőre csak az addig feldolgozott vállalkozások adatai állnak majd rendelkezésre.

A múlt hét végi adatok szerint 490-500 ezer vállalkozás szerepel az adatbázisban, azonban még nem mindegyikük esetében végeztek a díjfizetés ellenőrzésével, ami a regisztrációs szám kiadásának feltétele. A legnagyobb lemaradást a fővárosban és Pest megyében tapasztalták.

A kamara legkorábban júniusban lát esélyt arra, hogy a közhiteles adatbázisokkal való összevetés után megkeresse a regisztrációs folyamatot elmulasztó vállalkozásokat, a főtitkár szerint ez akár az év hátralévő részét is igénybe veheti.

A legfrissebb - márciusi végi - adatok alapján regisztrációs díjból a törvényi határidőre mintegy kétmilliárd forint érkezett meg a területi kamarákhoz, ami azt jelenti, hogy mintegy 400 ezer vállalkozás fizette meg az ötezer forintos díjat.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.