2012. május. 10. 13:23 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 10. 13:18 Vállalkozás

Rendkívüli közgyűlésre készül a Rába

Megkezdődtek az előkészületek a Rába Járműipari Holding Nyrt. rendkívüli közgyűlésének összehívására, noha az ezt kezdeményező hivatalos levelet még nem kapta meg az igazgatóság - erősítette meg az MTI értesülését csütörtökön Pintér István elnök-vezérigazgató.

A tanácskozásra, amelyen "az új tulajdonos újradefiniálja a vezető testületeket", a cégcsoport vezetője szerint "vélhetően még a nyári szünet előtt" sor kerülhet.

Kérdésre válaszolva Pintér István úgy nyilatkozott: nem lát arra mutató jeleket, hogy változna a társaság tőzsdei jelenléte. Mint mondta, a tranzakció lezárulta után a következő lépés az igazgatóság és a felügyelőbizottság megújítása, majd a csoport- és üzletági stratégiák áttekintése.

"A jármű-üzletágunk a legesélyesebb arra, hogy bővítse termék- és szolgáltatás-kínálatát a hazai igényeknek megfelelően" - fogalmazott, hozzátéve, hogy ez alkatrészek vagy egész járművek gyártására szóló kooperációkban egyaránt  történhet. 

A Rábában a magyar állam 73,67 százalékos tulajdonnal rendelkezik, ami 76,79 százalékos szavazati arányt biztosít számára. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) a magyar állam nevében eljárva 2011. november 7-én tett vételi ajánlatot a Rába részvények megvásárlására, 815 forintos árfolyamon. Az ajánlat során az állam 9.925.829 darab részvényt szerzett meg. 

A felvásárlás az idén áprilisban zárult le, miután az Európai Bizottság versenyhatósága jóváhagyta a tranzakciót. Az MNV április 17-én kifizette a Rába részvények vételárát.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.