Vállalkozás hvg.hu 2012. április. 03. 09:43

Kínaiakat hozna Magyarországra Demján Sándor

Demján Sándor a Kínából érkező turizmus felé fordul, legalábbis erre utal, hogy többségi tulajdont szerzett a Kína-specialista Atlasz World Travel utazási irodában.

A Demján-csoport többségi tulajdonába kerül az Atlasz World Travel Kft. Demján Sándor elmondta, a most tulajdonába került vállalkozás immár 10 éve együttműködik Kína legnagyobb turisztikai holdingjával, a China International Travel Service (CITS) céggel, amellyel ugyanakkor most közös vállalatot is létrehoznak - írja a Napi Gazdaság Online.

Az Európa 6 országában 8 vállalatot működtető CITS tavalyi árbevétele elérte a 2 milliárd eurót - legnagyobb utaztatói poziciói mellett Kína szerte duty free jogokkal bír, emellett az építőiparban is érdekelt - az utazási szolgáltatásokból az idén 130 millió euró bevételt remél a cég.

A kínai fél 2015-ig évente 50 ezer kínai régiónkba utaztatását tervezi - jelenleg 8 ezer vízumot adnak ki kínai polgároknak évente.
A kínai fél felvetette, hogy saját eszköztárával igyekszik újra megteremteni a Budapest és kínai nagyvárosok közötti közvetlen légi összeköttetést, amely a Malév csődje miatt a Peking-Budapest járat felfüggesztéséről döntő Hainan Airlines lépése után jelenleg hiányzik.

Demján Sándor
MTI / Kovács Tamás

A Demján Sándor által megvásárolt társaság legutóbbi nyilvános adatai szerint 2010-ben 306 millió forint árbevétel mellett 8,2 millió forint adózott eredményt hozott össze, a megelőző két évben viszont veszteséggel működött: 2009-ben 28,5, egy évvel korábban pedig 41,5 millió forint volt a bukta 381, illetve 618 milliós nettó árbevétel mellett.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.