Vállalkozás hvg.hu 2012. április. 03. 09:43

Kínaiakat hozna Magyarországra Demján Sándor

Demján Sándor a Kínából érkező turizmus felé fordul, legalábbis erre utal, hogy többségi tulajdont szerzett a Kína-specialista Atlasz World Travel utazási irodában.

A Demján-csoport többségi tulajdonába kerül az Atlasz World Travel Kft. Demján Sándor elmondta, a most tulajdonába került vállalkozás immár 10 éve együttműködik Kína legnagyobb turisztikai holdingjával, a China International Travel Service (CITS) céggel, amellyel ugyanakkor most közös vállalatot is létrehoznak - írja a Napi Gazdaság Online.

Az Európa 6 országában 8 vállalatot működtető CITS tavalyi árbevétele elérte a 2 milliárd eurót - legnagyobb utaztatói poziciói mellett Kína szerte duty free jogokkal bír, emellett az építőiparban is érdekelt - az utazási szolgáltatásokból az idén 130 millió euró bevételt remél a cég.

A kínai fél 2015-ig évente 50 ezer kínai régiónkba utaztatását tervezi - jelenleg 8 ezer vízumot adnak ki kínai polgároknak évente.
A kínai fél felvetette, hogy saját eszköztárával igyekszik újra megteremteni a Budapest és kínai nagyvárosok közötti közvetlen légi összeköttetést, amely a Malév csődje miatt a Peking-Budapest járat felfüggesztéséről döntő Hainan Airlines lépése után jelenleg hiányzik.

Demján Sándor
MTI / Kovács Tamás

A Demján Sándor által megvásárolt társaság legutóbbi nyilvános adatai szerint 2010-ben 306 millió forint árbevétel mellett 8,2 millió forint adózott eredményt hozott össze, a megelőző két évben viszont veszteséggel működött: 2009-ben 28,5, egy évvel korábban pedig 41,5 millió forint volt a bukta 381, illetve 618 milliós nettó árbevétel mellett.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.