2012. március. 12. 09:17 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. március. 12. 09:12 Vállalkozás

Philips-dolgozókat ment a tévégyártó TP Visionhoz

A Philips összesen 600 dolgozót irányít át televízió üzletágát átvevő és tovább működtető, ugyancsak székesfehérvári TP Vision Magyarország Kft.- hez.

Miközben a napokban elkezdődött a 230 munkavállalót érintő csoportos létszámleépítés a székesfehérvári Philips Magyarország Kft.-nél, az érdekképviseletekkel közelmúltban kötött megállapodás szerint összesen mintegy 600 dolgozó kerül át a társaságtól annak (TPV) – írja a Napi Gazdaság Online.

Az átkerülő 600 személyből 350-400 a fizikai állományú, a többiek szellemi dolgozók, a létszám mintegy 400 bérelt dolgozóval egészülhet ki, így elérheti az ezret is.

Báles István szakszervezeti vezető a Fejér Megyei Hírlapnak a több hónapig tartó tárgyalások befejezését követően úgy nyilatkozott, abban is megállapodtak, hogy a dolgozók munkaviszonyuk megszakítása nélkül kerülnek át az új céghez. A tavaly júliusban megalapított TPV jegyzett tőkéjét februárban 1,9-ről 2,5 millió euróra emelte a tulajdonos Koninklijke Philips Electronics N.V. Blazsevácz Péter, a Philips kommunikációs vezetője pénteken nem tudott válaszolni az MTI azon kérdésére, hogy mekkora létszámmal dolgozik majd a székesfehérvári üzem, úgy vélte, a létszámot a piaci szükségletek határozzák majd meg. A gyárban tavaly szeptemberben 750 fő dolgozott.

A Philips két-három csoportban zajló elbocsátásai várhatóan április közepéig fejeződnek be, az itt készülő egyéb termékek − szájhigiéniai eszközök, borotvák és telefonok − végszerelését, illetve csomagolását egy harmadik gyártóbázisra szervezi ki. A gyártó tavaly jelentette be, hogy globálisan mintegy 4500 dolgozójától válik meg.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.