Újabb légitársaságot köszönt a Budapest Airport április 25-én: a spanyol-katalán Volotea Airlines az olaszországi Velencéből indít járatokat Budapestre. A diszkont légitársaság hetekkel ezelőtt alakult, és elsősorban Európa közepes méretű, más légitársaságok által nem kiszolgált városait kívánja összekötni.
Az új, spanyol befektetők által alapított Volotea Airlines első bázisrepülőterét, az olaszországi Velence Marco Polo kikötőjét köti össze rövidesen Budapesttel. A Volotea Boeing 717 típusú, 125 személyes repülőgépe szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik a vízre épült olasz nagyváros repülőtere és a magyar főváros között. Ezen az útirányon az elmúlt hónapokban már nem volt légi összeköttetés - közölte a Budapest Airport pénteken.
A tervek szerint az első, jellegzetesen piros-fehér kockás festésű Volotea-gép először idén április 25-én 19.05 perckor érkezik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre. Az első járatra már a mai naptól lehet jegyet foglalni. A Volotea bejelentése szerint a legolcsóbb egyirányú jegy (illetékkel együtt) 19 eurótól (kb. 5 500 forinttól) kapható. Korábban a Malév, illetve a Carpatair gépei repültek Velencébe.
"Jelentős fejlemény, hogy ez az újonnan alakult légitársaság Budapestet az elsők között vette fel a célállomásai közé" - mondta Kam Jandu, a Budapest Airport Légiközlekedési igazgatója.
A Volotea Airlines-t ebben az évben alapították, egyelőre 3 darab Boeing 717-es típusú, 125 személyes géppel. Első európai bázisa a velencei Marco Polo repülőtéren lesz, innen elsősorban spanyolországi (Alicante, Bilbao, Malaga, Santiago de Compostela) és olaszországi (Brindisi, Calgiari, Olbia, Palermo, Reggio di Calabria), valamint más európai városokba (Bordeaux, Thesszaloniki, Krakkó, Porto) indítanak járatokat.
A Volotea Airlines-t a két korábbi Vueling-alapító, Carlos Muñoz és Lázaro Ros által létrehozott Alaeo S. L. vállalat hívta életre. A vállalat mögött két spanyol (Axis Participaciones Empresariales és a Corpfin Capital) valamint egy amerikai (CCMP Capital) befektetői csoport áll. Az Európai Unió előírásainak megfelelően a többségi tulajdonosok az európai befektetők.