2012. február. 24. 06:56 MTI/Napi Gazdaság Utolsó frissítés: 2012. február. 24. 08:58 Vállalkozás

Napi: a nemzetközi piacról is megélne a Malév-leány

Ha a repülőgépek karbantartásával foglalkozó Malév-leányvállalat, az Aeroplex stabil pályán maradna, akkor minden esélye meglenne arra, hogy megéljen a piacon - nyilatkozta a Napi Gazdaság pénteki számában a cég ügyvezetője, Nemcsok Imre.

Az Aeroplex a korábbi szolgáltatási színvonalon működik, és jelenleg a korábbi időszakban megszerzett munkákon dolgozik - fűzte hozzá. A karbantartás szezonalitása miatt az új feladatok szeptemberben indulnak, a szükséges szerződéseket pedig május-júniusban kell megkötni. Ehhez - mondta a Napi Gazdaságnak az ügyvezető - rendezni kell az Aeroplex körül a Malév leállása miatt kialakult helyzetet.

A társaság árbevételének mintegy fele származott a Malévtől, a légitársaság leállásával pedig olyan szolgáltatási portfolió esett ki, amelyet csak a Malévnak nyújtott az Aeroplex. Az eredetileg 550 főt foglalkoztató cég 230 fős létszámleépítést jelentett be - idézte fel a Napi Gazdaság.

Az Aeroplex spanyol, norvég és orosz megrendelésre dolgozik. A repülőgépek általában évente egyszer történő részletes átvizsgálása, az úgynevezett hangárkarbantartás bevételeinek csak 17 százaléka származott a Malévtól. Erre alapozza Nemcsok Imre ügyvezető igazgató azt - olvasható a Napi Gazdaságban -, hogy a nemzetközi piacon életképes lesz a társaság.

Az Aeroplex 2011-ben 11,6 milliárd forint nettó árbevételt ért el, üzemi szintű nyeresége pedig 500 millió forint volt. Nemcsok Imre ügyvezető a Napi Gazdaság kérdésére arról nem tudott beszámolni, hogy a Malév felszámolója milyen szerepet szán a cégnek.

 

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.