Vállalkozás hvg.hu 2012. február. 17. 12:26

A Huawei a DHL-lel szállíttat

A globális együttműködés Magyarországon is meghozta a gyümölcsét: a logisztikai szolgáltatók közül a Huawei hazánkban is a DHL-t választotta partnerének.

Hosszú távú stratégiai együttműködési megállapodást kötött a DHL-lel a világ több országában, köztük Magyarországon is a Huawe – írja a Világgazdaság. A megállapodás alapján a DHL Supply Chain Magyarország Kft. (DSC) látja el a termeléshez szükséges alapanyagokkal a Pécshez közeli Cserkúton januárban felavatott Huawei Technologies Hungary Európai Ellátó Központjának új egységét is. A késztermékek kezelésétől a csomagolási és vámtevékenységeken át a közúti és légi szállítmányozási feladatokért is a DHL divíziói – a Supply Chain, a Freight, az Express és Global Forwarding – felelősek.

Fazekas István

„Folyamatosan szolgáljuk ki a gyártósorokat a nap 24 órájában úgy, hogy a központi raktárakból az áru az egyedi igényeknek megfelelően 4–24 órán belül eljut a megrendeléstől a gyártósorig. Természetesen a folyamat része a belföldi szállítás, illetve a vámtevékenység is” – mondta a lapnak Ujszászi Ferenc, a DSC magyarországi üzletfejlesztési igazgatója. Havi szinten több tízmillió dollár értékben folynak át vezeték nélküli (wireless), mobil átjátszó és telekommunikációs berendezések alapanyagai és készárui a DSC magyarországi raktárain.

 

A Huawei árbevétele közben rekordokat döntöget: tavaly meghaladta a 32 milliárd dollárt, amely 11,7 százalékos növekedés az előző évhez képest, és jelentősen túllépi az előzetes tervekben meghatározott 30 milliárd dollárt. A Huawei Technologies még nem auditált árbevétele 2011-ben megközelítette a 203,9 milliárd jüant, amely körülbelül 32,4 milliárd dollár. Az alkalmazottak 72 százaléka Kínán kívül dolgozik a Huawei valamelyik leányvállalatánál. Ugyanígy 72 százalék körüli az egyes országokban a helyi munkaerő aránya. A Huaweinek 14 régiós főhadiszállása, 23 k+f központja, 32, más vállalattal közös innovációs központja és 45 továbbképző centruma van világszerte.

A megbízásokkal 80 új munkahelyet hozott létre a DSC, emellett további 10 ezer négyzetméterrel bővítette jelenlegi 80 ezer négyzetméteres raktárkapacitását a vállalat. Annak ellenére, hogy a nemzetközi és a magyar gazdaság nincsen túl jó helyzetben, sok cég kivonul a piacról vagy befagyasztja a beruházásait, a DSC 2010-ről 2011-re mégis 10 százalékkal növelni tudta a profitját, és az idén is növekedést terveznek.

A Huawei pécsi-cserkúti létesítménye optikai, átviteli egységeket, hálózati kommunikációt szolgáló termékeket szerel öszsze, azaz a multinacionális távközlési vállalat különböző országokban gyártott és Magyarországra szállított alkatrészeiből végtermékeket állít elő. Az Európai Ellátó Központ, amely több gyáregységet is takar, a világ vezető 50 távközlési szolgáltatója közül harmincnak szállít termékeket Magyarországról. Az új létesítményt a Flextronics üzemelteti, a bérgyártásról tavaly októberben írtak alá a cégek megállapodást. A gyártósor kapacitása néhány hónapon belül havonta 5000 távközlési berendezésre ugorhat.

A világszerte 140 ezer főt foglalkoztató társaság 2004 óta működik Magyarországon. Eddigi legnagyobb itteni projektje a Vodafone hálózatának az építése volt. A kínai társaság Magyarországon a távközlési berendezések változatlan értékesítése mellett 2009 májusában kezdte el a gyártási próbaüzemet a gyártóbázison. Már a tesztüzem alatt is jelentős volt a termelési érték, 2010-ben 600 millió dollár exportot állítottak elő.