Egy nemrég végzett hazai kutatásban a kibervédelemmel és kibertámadásokkal kapcsolatos tudásukról, tapasztalataikról és hozzáállásukról kérdezték a résztvevőket. Az eredmények vegyes képet festenek: a tájékozottságunkkal nincs nagy baj, elővigyázatosság terén azonban még van hova fejlődnünk.
Már látszik némi fellendülés az IT-szektorban az utóbbi évek visszaesése után, többek között a mesterséges intelligenciának köszönhetően. Jó szakemberekre mindig szükség lesz.
De mit is jelent mindez pontosan? Milyen feladatokat ró a hatálya alá eső cégekre? Hogyan működik például a kockázatértékelés, kiberbiztonsági értékelés, az adatvédelem, adatkezelés egységesítése? Mit jelent a rendszertesztelés, monitoring, incidens-kezelés és jelentés? Hogyan kaphatnak segítséget a cégek a DORA megfelelési felkészülésben? Sok egyéb mellett ezekről a kérdésekről is beszélgetünk legújabb podcastunkban vendégeinkkel, Bede Ádámmal és Bodor Tiborral.
Jön az Európai Unió új kibervédelmi szabályozása, a NIS2, ez pedig a korábbinál is több céget érint, a büntetés pedig akár 110 millió forint is lehet. Cikkünkben a Telekom szakértőjének segítségével vesszük végig, kinek, milyen teendői lesznek az új keretrendszerrel kapcsolatban.
Kezdi megközelíteni a levegő hőkiegyenlítő közegként való alkalmazása azt a határt, ahol még gazdaságosan lehet növelni az erre alapuló hűtési rendszerek hatásfokát. Az egyre nagyobb számítási sűrűségű eszközök megállíthatatlan terjedésével látszik: valamit kezdeni kell a helyzettel.
Az O'Reilly's Cloud Adoption riportja szerint már 2021-ben a vállalkozások több mint 90%-a használt vagy tervezett bevezetni valamilyen formában felhőszolgáltatásokat (ez az arány a nagyvállalatok között 94%), a piac pedig 2028-ra 1251 milliárd dollárosra nő. A cégek nem véletlenül lépnek gyorsan: a felhő kiszámíthatóbb, nagyobb profitot generál, megbízhatóbb és biztonságosabb, mint a saját – úgynevezett on-premise – megoldások. Ráadásul, akik érzékeny adatokkal dolgoznak vagy éppen a belső működésük szempontjából fontos, hogy ne kerüljenek a dolgaik publikus felhőbe, azok ma már privát, hibrid, sőt, több felhőt is egyesítő megoldásokat is igénybe vehetnek.
Kilenc hónapon át elemezték a bejelentkezési adatokat az Outpost24 kiberbiztonsági cég szakemberei. Kiderült, milyen sok rendszergazda használ faék egyszerűségű jelszót.
Testközelből néztük meg a Lenovo és az Aston Martin kollaborációjában fejlesztett különleges munkaállomásokat, és ámultunk a különleges mérnöki megoldásoktól.
Legerősebb riválisaikkal is sikerrel vehetik fel a versenyt a kis- és középvállalatok az AWS hivatalos partnerei, az Invitech és a TD SYNNEX támogatásával, akik segítenek az ügyfeleknek teljes mértékben kihasználni az AWS által kínált lehetőségeket és felgyorsítani a felhő felé vezető utat.