De mit is jelent mindez pontosan? Milyen feladatokat ró a hatálya alá eső cégekre? Hogyan működik például a kockázatértékelés, kiberbiztonsági értékelés, az adatvédelem, adatkezelés egységesítése? Mit jelent a rendszertesztelés, monitoring, incidens-kezelés és jelentés? Hogyan kaphatnak segítséget a cégek a DORA megfelelési felkészülésben? Sok egyéb mellett ezekről a kérdésekről is beszélgetünk legújabb podcastunkban vendégeinkkel, Bede Ádámmal és Bodor Tiborral.
Az adás a HVG BrandTalks csatornáján:
Az Európai Unió tagállamaként itt Magyarországon is távolabbra kell néznünk, tágabb perspektívában kell elhelyezünk önmagunkat, amikor az EU-val közös kiberbiztonsági szabályozásról gondolkodunk.
Kiemelt fontosságú, hogy a gazdasági szereplők, különös tekintettel a pénzügyi szolgáltatók, bankok, biztosítók és technológiai szolgáltatók jobban fel tudjanak készülni a digitális rendszereket érintő kiberbiztonsági fenyegetésekre és technológiai zavarokra. Ahhoz, hogy egységes protokoll szerint reagáljanak az érintett szektorok a gyakorlatban, 2022-ben bevezették a DORA szabályozást.
Podcastunk a legaktuálisabb kérdéseket beszéltük meg a 4iG Group szakembereivel, Bede Ádámmal, a 4iG IT szenior információbiztonsági tancsadójával és Bodor Tiborral, az Invitech információbiztonsági vezetőjével.
A podcast a HVG BrandLab Youtube-csatornáján is elérhető:
További érdekes tartalmakért iratkozzanak fel a HVG BrandTalks csatornájára!
A tartalom a 4iG Group megbízásából, a HVG BrandLab produkciójában készült. A cikk létrehozásában a HVG hetilap és a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.