2012. január. 19. 21:25 Index Utolsó frissítés: 2012. január. 19. 21:38 Vállalkozás

Újabb gyorsétterem tűnhet el Magyarországról

Csődvédelmet kért a német Nordsee gyorsétterem-hálózat magyarországi partnere. A Mafish Kft. által működtetett két étterem bezárt, a cég honlapja megszűnt, a telefont nem veszik fel. Bár nagy tervekkel érkezett, a lánc azóta veszteséges volt, hogy 2008-ban megnyitotta az első magyar éttermét a Westendben – írja az Index.

December 30-án kért csődvédelmet a Nordsee magyarországi franchise-jogait birtokló Mafish Kft. – derül ki az Opten cégtárának adataiból. A cég két magyarországi üzlete bezárt, és nem kizárt, hogy ezzel véget is ért a halas termékeket kínáló német gyorsétterem-hálózat itteni, néhány évig tartó története.

A láncnak a kezdeti nagy tervek ellenére – öt év alatt tíz üzletet készültek megnyitni – mindössze két magyarországi étterme volt, egy a Westendben, egy a Váci utcában.

Arról, hogy a Mafish fizetésképtelensége hogyan hat az üzletek jövőjére, azok – például más franchise-partnerrel – kinyitnak-e újra, az Index megkérdezte a Nordsee németországi központját. Itt annyit mondtak, hogy egyelőre tárgyalnak a magyar partnerrel a helyzetről, amíg ez le nem zárul, addig nem szeretnének nyilatkozni. Azt azonban nem tervezik, hogy új partnert keresnek.

Nem a Nordsee az első nemzetközi gyorsétteremlánc, aminek nem jött be Magyarország: szintén nagy reményekkel indult az amerikai Wendy’s, ami hét éttermet is nyitott, ám pénzügyi nehézségei támadtak, és a felszámolási eljárások miatt 2002-ben arra kényszerült, hogy az összes üzletét bezárja.

Hasonló sorsra jutott a belga Quick is, ami 2001 végén zárta be kilenc magyar éttermét.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.