2011. január. 21. 09:13 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 21. 19:43 Vállalkozás

Szerepcsere a Google-nál

Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója áprilistól átadja a cég irányítását Larry Page-nek, aki Sergey Brinnel...

Eric Schmidt, a Google vezérigazgatója áprilistól átadja a cég irányítását Larry Page-nek, aki Sergey Brinnel 1998-ban, alig 25 évesen alapította meg a ma a világ legismertebb keresőjét üzemeltető társaságot. Az akkor már tapasztalt, korábban a Sunnál és a Novellnél is vezető pozíciókat betöltő Eric Schmidt 2001-ben csatlakozott a céghez. A Google Schmidt irányítása alatt vált egy 200 fős vállalkozásból 24 ezer alkalmazottat foglalkoztató, 29 milliárd dolláros árbevételű céggé.

A váltás az eddigi információk szerint nem jelent változást a cég stratégiájában: Schmidt az igazgatóság elnökeként és tanácsadóként cégnél marad, Brin a jövőben a stratégiai projektekkel, új termékek fejlesztésével foglalkozik majd, Page pedig a napi ügyeket is irányítja, a vezetői hármas tehát a helyén marad, csak a szerepek változnak némiképp.

A bejelentést a piac pozitívan fogadta, a részvény tegnap a zárás utáni kereskedésben 1,3 százalékkal drágult (az elmúlt egy évben a papír árfolyama 4,2 százalékkal csökkent).

A befektetői reakciókban persze szerepet játszott az is, hogy a társaság ismét rekordmértékű negyedéves profitról számolt be, amely az elemzők előzetes becslését is meghaladta. 

A Google nettó eredménye a tavalyi utolsó negyedévben 29 százalékkal javult az előző év azonos időszakához képest, elérte a 2,54 milliárd dollárt. Az egyszeri tételektől megtisztított részvényenkénti eredmény a 8,75 dollár volt, amely jócskán fölötte van a Bloomberg által megkérdezett elemzők 8,08 dolláros konszenzusának.

Kiugróan jó eredményekről számolt be néhány nappal ezelőtt a cég egyik nagy riválisa, az Apple is.

Ecoline

 

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.