2010. november. 05. 09:26 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2010. november. 05. 09:41 Vállalkozás

Erősebb a jennél a Toyota

A japán Toyota a július és szeptember közötti három hónapban 98,7 milliárd jenes (1,22 milliárd dolláros) adózott...

A japán Toyota a július és szeptember közötti három hónapban 98,7 milliárd jenes (1,22 milliárd dolláros) adózott eredményt ért el, ami több mint négyszerese a 2009 hasonló időszakában realizált profitnak. A szép számokat látva a Toyota vezetése javított egész éves prognózisán is: most úgy látják, hogy a 12 havi nyereség elérheti a 350 milliárd jent szemben a korábban kilátásba helyezett 340 milliárddal. Az előrejelzés módosítása azt mutatja, hogy a gyártó hírnevét az sem tépázta meg, hogy az elmúlt egy évben több mint 10 millió autót voltak kénytelenek visszahívni.

A sikeres második negyedévet néhány fontosabb piac talpra állásának köszönhette a cég. A Toyota hazai piacán 90, a többi ázsiai országban 62, a feltörekvő latin-amerikai, afrikai és közel-keleti államokban pedig 58 ezer autóval értékesített többet az említett időszakban, mint egy évvel korábban. Tovább szűkült azonban az európai és az amerikai piac: az Egyesült Államokban 3, míg Európában 41 ezer gépkocsival kevesebb kelt el.

A Toyota néhány napon belül már a negyedik japán autógyártó, amely javít egész éves előrejelzésein. Korábban a Honda, a Nissan és a Suzuki is hasonló lépésre szánta el magát, amely annak fényében lehet kissé meglepő, hogy a japán gyártók versenyképességének nem tesz túl jót az erős jen. Ráadásul a Toyota most erősebb helyi devizával számol, mint év elején.

Ecoline

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.