2010. november. 04. 09:14 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2010. november. 04. 09:47 Vállalkozás

Ötösbe váltottak a japán gyártók - A Nissan sem marad le

A vállalat vezetése a második negyedéves profitszámok fényében javított előrejelzésén: a július és szeptember közötti...

A vállalat vezetése a második negyedéves profitszámok fényében javított előrejelzésén: a július és szeptember közötti három hónapban 101,7 milliárd jenes (242,5 milliárd forintos) adózott eredményt könyvelhetett el a vállalat, ami több mint négyszerese az egy esztendővel korábbinak, s árbevétele is bő 20 százalékkal ugrott meg elérve a 2270 milliárd jent.

A yokohamai vállalat vezetői most úgy látják, hogy a március 30-án záródó üzleti év egészében a 270 milliárd jenes nettó nyereséget realizálhat a cég, szemben a márciusi 150 milliárdos prognózissal. A Nissan rövid időn belül a harmadik japán autógyártó, amely megemeli eredményvárakozását: a közelmúltban hasonló lépésre szánta el magát a Honda és a Suzuki is.

A japán cégek kiemelkedően jó teljesítménye különösen annak fényében lehet meglepő, hogy az erős jen jelentősen gyengíti versenyképességüket a külpiacokon. Az ázsiai vevőket azonban úgy fest, ez nem zavarja: mindhárom gyártó az ázsiai kereslet megugrásával indokolta az értékesítés és az eredmény növekedését.

Ecoline

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.