2008. július. 06. 12:39 hvg.hu Utolsó frissítés: 2008. július. 06. 12:22 Vállalkozás

Öt júliusi pályázat extrákkal

Az idei nyár a pályázatok szempontjából semmiképp sem mondható uborkaszezonnak: az Új Magyarország fejlesztési terv kiírásain kívül is van 5 figyelemreméltó forráslehetőség. Lássuk, melyek ezek!

Pályázatblog
Mégtöbb uniós forráslehetőség és pályázati tipp itt olvasható!
Kezdjük a legsürgetőbbel: két héten belül lejár az ipari park cím elnyerésére kiírt pályázat határideje. 2008. július 15-ig pályázhatnak tehát mindazok a szervezetek, amelyek vonzó befektetési környezet megteremtésével a kis- és középvállalkozások versenyképességét növelik korszerű telephely kialakításával és emelt szintű szolgáltatás nyújtásával.

Bár közvetlen pénzügyi támogatást nem jelent, mégis több uniós forrás megszerzéséhez szükséges lehet a hivatalos cím megléte. Július 14-től például négy régióban újra beadhatók az üzleti infrastruktúra-fejlesztési pályázatok, melyeken összesen 15,8 milliárd forintot lehet nyerni. Az ipari park-pályázat részletes formai és tartalmi követelményeiről a Lendület portálon, az uniós forrásokról az NFÜ oldalán tájékozódhatnak.

Turizmus másképp

Az Európai Bizottság által nemrég kiírt pályázata 300 ezer euró reményében mozgatja meg a turizmusban érdekelt szervezeteket, főleg azokat, akik a kis- és középvállalkozások fejlesztésében érdekeltek (lehetnek for-profitok is). Cél a kkv-k körében a fenntartható turizmussal kapcsolatos elméleti és gyakorlati tudnivalók terjesztése és népszerűsítése. A pályázatokat 2008. július 31-ig várják.

Újabb képzési támogatás

A vállalkozók képzésére, mint rendkívül népszerű fejlesztési célra az uniós források átmeneti kimerüléséig hazai forrásokat nyitottak meg nemrégiben, amely leginkább a határon túli magyar vállalkozásokat célozza meg. Az elnyerhető keretösszeg 370 millió forint, a pályázatokat szintén 2008. július 31-ig lehet beadni. 

Dől a svájci pénz, de mire? A részletekért kattintson ide!

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.