2007. augusztus. 16. 13:56 Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 16. 13:55 Vállalkozás

Kinek adható iskolakezdési támogatás?

Be kell-e léptetni az alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatott pályakezdőt valamelyik magán-nyugdíjpénztárba? Jár-e járulékkedvezmény a 4 órában foglalkoztatott regisztrált munkanélküli után? Negyedéves áfás vállalkozó több hetet is felölelő szolgáltatás nyújtása esetén írhat-e azonos időpontot a számla teljesítésére és keltére? Határozott idejű foglalkoztatottaknak adható-e iskolakezdési támogatás adómentesen?

Egyéni vállalkozó vagyok, feleségem regisztrált munkanélküli. Ha 4 órában foglalkoztatom, jár-e cégemnek a regisztrált munkanélküliek járulékkedvezménye?
Az álláskeresők mikro-, kis- és középvállalkozásnál, valamint civil szervezetnél történő foglalkoztatási támogatásáról szóló rendelkezések alapján - amennyiben az egyéb feltételek is érvényesülnek - csak a 2006. január 1. és december 31. között megkezdett foglalkoztatások esetében van lehetőség járulékkedvezmény igénybevételére. A munkáltató ezt a kedvezményt legfeljebb a foglalkoztatás megkezdésétől számított egy évig veheti igénybe.

Abban az esetben, ha a foglalkoztatási jogviszony még nem jött létre, a tartósan álláskereső személy - a törvényben meghatározott feltételek esetén - Start Plusz vagy Start Extra kártyára lehet jogosult, amely a foglalkoztatót járulékkedvezmény érvényesítésére jogosítja.

Cégünk parkgondozással foglalkozik, ami idénymunka. Dolgozóink nagy részét a nyári időszakra szóló határozott idejű szerződéssel foglalkoztatjuk, s szeretnénk segítséget nyújtani nekik gyermekeik beiskolázásában. Szabályosan járunk-e el, ha az adómentesen adható keret felét adjuk nekik?
Ha az alábbiakban ismertetett feltételek teljesülnek: igen, mert az adómentességnek nem feltétele az, hogy a munkaviszony határozatlan idejű legyen, illetve hogy a munkáltató a maximális összegű támogatást adja. Adómentes iskolakezdési támogatást a munkáltató a munkavállaló gyermekének a tanév első napját megelőző és követő 60 napon belül, gyermekenként legfeljebb évi 20 ezer forintig adhat. A juttatás adómentességéhez szükséges, hogy a cég az alkalmazottakkal a juttatás időpontjában munkaszerződésben álljon. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, a támogatás összege az adózó adóköteles jövedelmének minősül

További kérdéseket és válaszokat olvashat itt!