2007. február. 23. 14:25 MTI Utolsó frissítés: 2007. február. 23. 14:39 Vállalkozás

Mivel E-tetnek minket?

Vásárlók millióit érdekli, melyek is azok a titokzatos E-számok, és hogy mit lehet tudni az élelmiszerekben és a kozmetikumokban található különféle adalékanyagokról? Erre a kérdésre ad választ egy most megjelent vékony kis könyv, amelynek bemutatója pénteken volt a kiadó, Országos Fogyasztóvédelmi egyesület (OFE) székházában.

A Mivel E-tetnek bennünket? című könyv - amelyet MélyinéVenesz Márta és Szabó Tamásné írt - sorra veszi a színezékeket, tartósítószereket, antioxidánsokat, aromákat, édesítőszereket és egyéb adalékanyagokat - leszögezve, hogy az E-számok nem mérgeket jelölnek. 
   
A tisztánlátás különösen fontos a kisbabáknak adandó élelmiszereknél. Külön tárgyalja a kiadvány az egészséges - hat hónaposnál fiatalabb illetve hat hónaposnál idősebb - csecsemők anyatejet helyettesítő tápszereiben engedélyezett adalékanyagokat, valamint a kisgyermekeknek szánt élelmiszerekben találhatóakat, illetve a babakozmetikumok összetevőit. A tájékoztatón megjelent Garai István, az OFE elnöke és Dömölky
Lívia, az OFE élelmiszeripari bizottságának vezetője, akiknek részvételével élénk vita alakult ki a jelenlegi élelmiszergyártási és kereskedelmi helyzetről. 
   
Garai István az MTI kérdésére elmondta: a legfontosabb a tudatosság, hogy a vásárlók aktívan érdeklődjenek az iránt, mit is vesznek meg. Bár a magyar vevő erősen árérzékeny, jó lenne, ha nemcsak az árat nézné, hanem azt is, mi van a termékben. Sokszor a drága az olcsóbb és persze az egészségesebb. Feltéve, hogy el tudja mindig olvasni a vásárló az apró betűket, ha megtalálja a dobozon az olykor "elrejtett" tudnivalókat és ha
tisztában van azzal, mi mit is jelent - hangzott el. Éppen a tisztánlátást szolgálja a most megjelent kis kötet, amely ezer példányban látott napvilágot és amely az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesületnél rendelhető meg. 


hvg360 Mátraházi Zsuzsa 2025. január. 10. 19:30

Sabján Adrienn kajatortacukrász: „Olyasmit nem vállalok el, amit jobb, ha nem látnak a hűtőbe bekukucskáló gyermekeim”

Jól fizető szakmából piaci szempontból a legrosszabbkor váltott, mégis sikerre vitte vállalkozását. Furcsán indult, de a hermelintorta sem fogott ki rajta. Megküzdött „véres” feladattal is, de nemet mondott a szülést ábrázoló tortára. Elárulja, hogy már nem igazán szereti az édességet, de persze mindent megkóstol, amit készít, és a versenytársak termékeit is elemeznie kell. HVG-portré.