Kis galéria a Műgyűjtők éjszakáján
Egyszerű, ízléses, könnyen átlátható, mint maga a galéria. Egy kis nézelődés után azért felmerül egy-két ötlet a me-mo-art honlapon. Pécsi Ferenc, a hvg.hu honlapkritikusa egy galéria honlapját elemezte a Műgyűjtők éjszakája alkalmából.
© hvg.hu |
Látható, hogy a honlap a végletes egyszerűségre törekszik, de nem elfogadható, hogy megspórolják a művészek bemutatását, illetve a kiválasztott művészekkel foglalkozó legfontosabb hivatkozások megadását. Persze, ott van mindkét előadó weboldalának a címe, de ez nem elég. Egy rövid életrajz és a legfontosabb linkek megadása mindenképpen szükség lenne.
Ügyetlen a művek bemutatása. A kis képre kattintva külön, „meztelen” (a honlaphoz megjelenésével sem kapcsolódó, navigációs elemekkel sem rendelkező ) zsákutca-oldal nyílik meg. Innen már csak a böngésző „vissza” gombjával lehet visszajutni a kis (index) képeket bemutató oldalra. A hiba nem egyedi, az Ambulanciában is többször felbukkantak már ilyen oldalak. Furcsa, hiszen számos bevált internetes galéria-megoldás is létezik.
Az Események menü alatt a megnyitók meghívóinak szövegei olvashatók. Utólag ez nem annyira érdekes. Érdekesebb lehetne, ha néhány fotó, esetleg rövid videó „dúsítaná”. Érthetetlen, hogy a megadott linkek miért nem aktívak (kattinthatók). Nem igazán összeegyeztethető, hogy miként kerül a magyar nyelvű eseménynaptár élére Földényi László angol nyelvű szövege.
A Sajtóközlemény cím alatt minden van, csak az nem, amit ígér. Itt ugyan a sajtóban megjelent közlemények (cikkek, kritikák) sorakoznak, viszont egyetlen sajtóközleményt (press release) sem találtam. Talán érdemes lenne módosítani a menüpontot (javaslat: Sajtósarok)
A sajtó rendszeres információs szőnyegbombázása helyett praktikusabb lenne valamilyen korszerűbb módszerrel (e-mail értesítő jelentkezés alapján, RRS értesítő) kiszolgálni az újságírókat, illetve az események iránt érdeklődőket. A galéria, illetve a galériához kötődő művészek elég jól behatárolják a honlap közönségét. Ahogy a galériás szánára is nagyon fontos a látogatókkal és a vevőkkel kialakított szoros kapcsolat, úgy a honlappal sem érdemes megmaradnia a jelenlegi online prospektus-szinten. Mindenképpen javasolt egy olyan felület létrehozása, ahol a látogatók kérdezhetnek, illetve elmondhatják véleményüket. Erre leginkább egy blog lenne alkalmas, ahol a galériás a jelenleginél kötetlenebb formában oszthatná meg információit a közönséggel, ugyanakkor a látogatók, érdeklődők is elmondhatnák, hogy ők mit gondolnak a látottakról, kérdezhetnének a galériástól és esetleg a művészektől is.