2006. augusztus. 03. 14:49 MTI Utolsó frissítés: 2006. augusztus. 03. 14:49 Vállalkozás

Eladósodhatnak a kis- és középvállalkozók

A K&H Bank felmérése szerint a jegybanki kamatemelés és a gyenge forint egyértelműen kedvezőtlen hatással vannak a hazai kis és középvállalkozások (kkv) gazdálkodására.

A pénzintézet által publikált 2006 második negyedévi kkv bizalmi index értéke mínusz 56 ponttal a kkv-k erős pesszimizmusát tükrözi. A kutatásban részt vevő vállalkozók elsősorban a közterhek, valamint a gazdaság- és monetáris politika alakulásával kapcsolatban jelezték aggályaikat.

A K&H Bank figyelmeztet arra, hogy a jegybanki alapkamat növekedésével eladósodhatnak a kis- és középvállalkozók, hiszen nő a forintban felvett hitelek kamata, így azok törlesztő részlete is.

A bank egyebek mellett kamattámogatott hitelekkel segíti a kkv-kat: vállalkozásfejlesztési hitele a Magyar Fejlesztési Bank által újrafinanszírozott "Sikeres Magyarországért Hitelprogram" része. Ez a hitelprogram kiemelten támogatja a vállalkozások foglalkoztatásban betöltött szerepének elősegítését, a kkv-k szerepének, innovációs és beszállítói tevékenységének erősítését, a környezetvédelmi és egészségügyi célú beruházások megvalósítását.

A bank emellett a kkv-knak különféle devizahiteleket kínál. E konstrukciókat akár 5 éves futamidőre, 6 hónapos türelmi idővel is igényelhetik a vállalkozók, 20 százalékos saját erő mellett. A hitel törlesztése előre meghatározott ütemben a megtérüléssel összhangban, míg a felhasználás a forrásszükségletnek megfelelően történik. A vállalkozók hitelfelvételét a hitelintézet árfolyam-garancia nyújtásával próbálja ösztönözni. 

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.