2011. május. 04. 19:30 Utolsó frissítés: 2011. május. 04. 18:35 Karrier

Milyen a frappáns motivációs levél?

Általában a motivációs vagy más néven kísérőlevél kapcsán merül fel a legtöbb kétely az állásra pályázókban. Milyen stílusban, hogyan fogalmazzanak? A helyzetet csak nehezíti, hogy a motivációs levéllel kapcsolatban szinte semmilyen információ, támpont nem olvasható ki az álláshirdetésekből.

Nem véletlenül kéri a legtöbb cég a pályázókat, hogy ne csak önéletrajzukat, hanem néhány soros motivációs levelüket is küldjék el számukra. Egy jó kísérőlevél ugyanis rengeteg információt elárul gazdájáról. Ez különösen fontos, hiszen a HR-eseknek több száz pályázati anyag közül kell a legígéretesebbeket kiválasztaniuk. A szakemberek hangsúlyozzák: már néhány sorból kiderülhet, mennyire motivált, ambiciózus egy jelölt. Elég merész, kezdeményező, esetleg kreatív-e az önálló munkavégzéshez, vagy inkább visszahúzódó, aki azért szeret csapatban dolgozni. Persze egy motivációs levéltől még nem lesz nyitott könyv a munkavállaló élete, azonban egy lépéssel közelebb kerülhet a megpályázott álláshoz.

Terjedelem és stílus

Néha a kevesebb több, ami a motivációs levélre is igaz. Az interjúztatóknak általában nincs idejük egy másfél oldalas vagy annál hosszabb iromány átolvasására, tehát a tömör, átgondolt, maximum 1500 karakteres levél az ideális. Komoly előnyre tehet szert, aki képes barátságos, közvetlen módon, esetleg kis humorral fűszerezve leírni gondolatait.

Tartalom és forma

Bármennyire is szeretné a pályázó felhívni magára a figyelmet, a forma semmiképp sem mehet a tartalom rovására. Fontos, hogy a motivációs levél mind tartalmát, mind pedig formáját tekintve elkülönüljön az önéletrajztól. Túlzásokba semmiképp sem szabad esni, így kerülni kell a színes hátteret, a kacifántos betűtípusokat, a befogadást zavaró túl kicsi vagy éppen túl nagy betűméretet. A kísérőlevél fejléce egyezhet az önéletrajzéval, ami profizmusra utal. A témáról bővebben a jobline.hu-n olvashat.

Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.