2010. augusztus. 19. 11:30 MTI Utolsó frissítés: 2010. augusztus. 19. 10:59 Karrier

Pótfelvételi: gazdasági képzésekre jelentkeztek a legtöbben

Alap- és osztatlan képzésekre több mint tízezren, mesterképzésekre csaknem ezernégyszázan jelentkeztek a pótfelvételi eljárás során a csaknem végleges adatok szerint; a legnépszerűbbek a gazdálkodási és menedzsment szakok, illetve a tanárképzési szakok voltak - mondta az Educatio Kft. felsőoktatási igazgatója . A ponthatárokat augusztus 27-én teszik közzé.

A jelentkezések feldolgozásának jelenlegi, mintegy 95 százalékos feldolgozottsága mellett 12 984 jelentkezőt tartanak nyilván. Alap- és osztatlan képzésekre 10 650-en, mesterképzésekre 1377-en, míg felsőfokú szakképzésre 957-en jelentkeztek a jelenlegi adatok szerint. Legtöbben a levelező munkarendű képzések iránt érdeklődtek, 6836-an, a nappalira jelentkezők száma 5281.

Az alap és osztatlan képzési szinteken a gazdálkodási és menedzsment szak iránt volt a legnagyobb az  érdeklődés, 1113-an adtak be kérelmet, míg a mesterképzésben magasan a különböző tanárképzési szakok iránt volt a legnagyobb érdeklődés: 544-en jelentkeztek. Felsőfokú szakképzésben az idegenforgalmi szakmenedzser képzést jelölték meg a legtöbben, 168-an.

Az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárás során augusztus 10-ig már csak egy intézménybe és csak egy képzésre lehetett jelentkezni. A ponthatárokat augusztus 27-én határozzák meg. Azokon a képzéseken, amelyeket már az idei általános felsőoktatási felvételi eljárásban is meghirdettek, a pótfelvételi ponthatár nem lehet alacsonyabb a július 22-én meghatározottnál. Amennyiben az adott képzés eddig nem indult, a ponthatár akkor sem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimumnál: alapképzési szakok, egységes, osztatlan képzések esetén 200 pontnál, felsőfokú szakképzés esetén 140 pontnál. A felvett hallgatók a felvételi határozatot, a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat szeptember első napjaiban kapják meg a felsőoktatási intézménytől.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?