A kilenc legfurcsább helyzet az állásinterjún
Mi a legszokatlanabb dolog, amivel a felvételi beszélgetést vezető HR-esek szembesülhetnek az állásinterjún? Meddig mehetnek el a jelöltek, nem törődve azzal, mit gondolnak róluk leendő munkaadóik? Íme, a legkirívóbb esetek.
Minden évben eljön a pillanat - általában nyáron, amikor a kollektíva fele nyaral vagy év végén, amikor az ünnepek miatt amúgy is oldottabb a hangulat a munkahelyen -, amikor a HR-esek megosztják egymással a toborzás során szerzett érdekes, vicces vagy éppen bizarr pillanataikat, történeteiket. A CarrierBuilder nev állásportál éves felmérése során 3 ezer személyzetist kérdezett tapasztalatiról, majd ezek közül kicsemegézte a legszokatlanabbakat. Íme.
1. A jelentkező a felvételi beszélgetés közben elővette megcsörrenő mobiltelefonját, váltott pár szót a hívóval, majd arra kérte az interjúztatót, hogy menjen ki a saját irodájából, mert személyes jellegű hívást szeretne lebonyolítani.
2. Az állásra pályázó már a beszélgetés elején leszögezte, hogy nem akarja sokáig betölteni a meghirdetett állást, mert örökségre számít elhunyt nagybátyjától, majd közölte, hogy az öreg „már nem néz ki túl jól”.
3. A jelölt megkérte az interjúztatót, hogy vigye haza a felvételi beszélgetés után.
4. A jelentkező a felvételi beszélgetésre tartva szagolgatta a hónalját.
5. A jelölt közölte, hogy nem tud kézzel írt dokumentumot bemutatni a felvételi beszélgetésen, mert ezeket CIA bizalmasan kezeli.
6. A pályázó közölte, hogy azért rúgták ki előző munkahelyéről, mert megütötte főnökét.
7. Amikor a jelöltnek felajánlották, hogy egyen pár falatot a felvételi beszélgetése előtt, elutasította, mondván, nem akarja teletömni magát, mielőtt elmegy inni.
8. Az állásra pályázó lehúzta a vécét, miközben telefonos interjún vett részt.
9. Beszélgetés közben a jelentkező elővett egy hajkefét a táskájából és elkezdte bontogatni a haját. Nem zavartatta magát.
A felmérés során megkérdezett HR-esek többsége hangsúlyozta, hogy igazán kirívó eset ritkán történik. A válaszadók 51 százaléka szerint az a leggyakoribb hiba, hogy az állásinterjúra érkező jelöltek nem öltöznek megfelelően (túl laza vagy túl elegáns viseletben jelennek meg). A megkérdezettek 49 százaléka szerint a második legáltalánosabb hiba, hogy a vagy egyáltalán nem érdeklődik a meghirdetett állás iránt.