Egyetemek toplistája: a száz legjobb
Az Oxfordi Egyetem a nemzetközi mezőnyben lejjebb csúszott, míg az ázsiai felsőoktatási intézmények feljövőben vannak: a Times Higher Education és a QS Top Universities rangsora a világ száz legjobb egyetemét sorakoztatja föl.
Az angliai egyetemek presztízse megmaradt, noha az Oxfordi Egyetem (University of Oxford) 2008-hoz képest egy hellyel hátrébb szorult, az idei listán csak az 5. helyen áll - derül ki aTimes Higher Education és a QS Top Universities rangsorából. A százas listán 18 brit és 32 amerikai egyetem kapott helyet.
© Végel Dániel |
Az első tíz helyen hat amerikai és négy brit felsőoktatási intézmény osztozik. A listát továbbra is a Harvard vezeti (Harvard University), második helyen a Cambridge-i Egyetem (University of Cambridge), a harmadikon pedig a Yale (Yale University) áll. Negyedik a brit UCL (University College London), ötödik az Imperial College London és az Oxfordi Egyetem (University of Oxford), hetedik a Chicagói Egyetem (University of Chicago), nyolcadik a Princetoni Egyetem (University of Princeton), kilencedik a Massachusetts Institute of Technology (MIT), tizedik pedig a California Institute of Technology (Caltech).
Az amerikai-brit egyeduralmat a 17. helyen álló Ausztrál Nemzeti Egyetem töri meg. A legjobb kanadai egyetem a McGill (McGill University), a Torontói Egyetem (University of Toronto) pedig tavalyhoz képest több mint tíz hellyel feljebb került a listán, idén 29-ik. Magyar egyetem nincs a legjobb százban.
Egyetemes harc |
Íme, az országok, melyek intézményei bekerültek a legjobb száz közé: Amerikai Egyesült Államok (32 egyetem), Nagy-Britannia (18), Ausztrália (8), Japán (6), Kanada (4), Svájc (4), Németország (4), Hollandia (4), Hongkong (3), Írország (2), Svédország (2), Dánia (2), Franciaország (2), Dél-Korea (2), Szingapúr (2), Kína (2), Belgium (1), Új-Zéland (1), Tajvan (1). |