Harvardi professzor: 100+ fémdarabot találtak a Csendes-óceánban, melyek a Naprendszeren kívülről kerültek a Földre
Berillium, lantán és urán is van azokban a fémdarabkákban, amelyek az IM1 nevű meteoritból származnak.
Berillium, lantán és urán is van azokban a fémdarabkákban, amelyek az IM1 nevű meteoritból származnak.
Szó szerint tanársegéd lesz egy CS50 nevű chatbot a Harvard Egyetemen, a programozás kurzusban fog segédkezni a hallgatóknak.
A kutatók egyelőre egereken tesztelték azt az újfajta vakcinát, ami segíthet leküzdeni a legagresszívebb agytumort, a glioblastomát.
375 közösségi profil több mint 2000 bejegyzését elemezték a szakemberek, hogy kiderüljön, mennyire foglalkoznak a klímaváltozással a legnagyobb szennyezők: az autógyártók, az olajipari vállalatok vagy épp a légitársaságok. Az eredmény elszomorító.
A hangalapú adattovábbítás a jövőben nemcsak a hagyományos, de a kvantumszámítógépekben is fontos szerephez juthat.
Charles Lieber biokémikus professzort bűnösnek találták az Egyesült Államokban.
Oscar-díjas filmben is megörökített módon játszotta ki a Winklevoss ikreket a Facebook alapításánál az ezt nem is tagadó Mark Zuckerberg, ám ők a szerepükért kapott tőkéből nagyon korán a bitcoinba fektettek, és ezzel megcsinálták a szerencséjüket.
Az amerikai Harvard Egyetem és az Nvidia közösen fejlesztették ki az AtacWorks nevű rendszert, amely nemcsak időben rövidíti le a sejtek genomelemzését, de a jelenleginél olcsóbbá is teszi a metódust.
A Harvard Egyetem Wyss Intézetének kutatói a kemoterápiás és az immunterápiás szerek ötvözésével hoztak létre egy újfajta gyógyszert. Egyelőre csak egereken próbálták ki, de ott igen hatékonynak bizonyult.
3D-nyomtatással előállítható, környezetbarát anyagot fejlesztettek azok az amerikai mérnökök, akik szerint ezzel a jövőben ki lehetne zöldíteni a divatipart – jöhetnek a testhez igazodó ruhák.
A Harvard nem is emlékszik, hogy Maróth náluk járt volna, ahogy abban sincs egyetértés, hogyan alakult ki a genderszak az amerikai egyetemen. Az Eötvös Loránd Kutatóhálózat Irányító Testületének vezetője azt mondja, érthető, hogy nem értenek egyet. A gender pedig a tudomány szempontjából érdektelen.
Évente rengeteg ember kerül kórházba ételmérgezés miatt az Egyesült Államokban. A Google és a Harvard közös fejlesztése a hasonló gondoknak venné elejét azzal, hogy listázni tudja a közegészségügyi szempontból problémásnak tűnő éttermeket.