A leggyakoribb tévhitek a fejvadászokról
Sokan, sokféleképpen képzelik el, mit csinál egy fejvadász, egyáltalán milyen szerepet tölt be a munkaerőpiacon. Íme, néhány tény és tévhit.
Alapvető tudnivalók a fejvadászokról, avagy személyzeti tanácsadókról
A fejvadász cégek közvetítő szerepet töltenek be az álláskeresők és a munkaadók között. Adott egy cég, amelynél üresedés lép fel valamely munkakörben, vagy épp bővülni szeretnének, ehhez pedig a legjobb szakembereket szeretnék megtalálni. Itt jön képbe a fejvadász. A szóban forgó cég képviselője, esetleg HR-ese megbízza őt azzal, hogy bizonyos (legtöbbször rövid) határidőn belül töltse be a pozíciójukat, közép-, illetve felsővezetői kategóriában. A tanácsadó ekkor átnézi az évek során általa interjúztatott, legjobb jelöltek adatbázisát, illetve felkutat új jelölteket, felajánlva nekik új megbízója ajánlatát. Amennyiben azok érdeklődnek, máris továbbítja a munkaadónak a legjobb szakemberekből álló listát, ezzel pénzt, időt, energiát megspórolva neki. A sikeres elhelyezés esetén a fejvadász cég bizonyos százalékot kér cserébe az általa kiközvetített jelölt bére után.
Tévhit:
A fejvadász nem más, mint HR-es.
Tény:
A fejvadász cégnél (más néven személyzeti tanácsadó cég) valóban emberi erőforrásokkal foglalkoznak, ám a fejvadászok nem összekeverendők azokkal a HR-esekkel, akik egy bizonyos cégnél a munkavállalók ki-, és beléptetésével, motivációjával, tréningjeivel foglalkoznak. Ez utóbbiak a vállalati HR-esek, míg a fejvadászok a tanácsadói oldalt erősítik.
Tévhit:
A személyzeti tanácsadó cég az álláskeresőknek keres munkát.
Tény:
Ez épp fordítva történik. A munkaadó számára keresik a legjobb embert a pozíció betöltésére.
Tartalmi partnerünk a HR Portál. A cikk folytatásához kattintson ide.