2009. július. 31. 11:19 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 31. 10:45 Karrier

15 ezer új munkanélküli a Nyugat-dunántúli régióban

A Nyugat-dunántúli régióban mintegy 15 ezerrel nőtt a regisztrált munkanélküliek száma az idei első félévben az elmúlt évek hasonló időszakához képest.

Idén havonta átlagosan közel 44 ezer álláskeresőt tartott nyilván a munkaügyi szervezet, míg a megelőző három év azonos időszakában az álláskeresők átlagos létszáma alig haladta meg a 29 ezer főt - közölte Kiss Ambrus, a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója.

A munkahelymegtartó programokkal több mint 10 ezer munkahelyet sikerült megőrizni a régióban - tette hozzá Kiss Ambrus.  Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA) 7,2 milliárd forintot fordított munkahelymegtartó intézkedésekre, melynek 19 százalékát a Nyugat-dunántúli régió nyerte el, míg a korábbi években 6-8 százalék központi forrást kapott a régió. A decentralizált foglalkoztatási alapból további 10 milliárd forint használható fel munkahelymegőrzésre - ismertette a főigazgató, hozzátéve, hogy a döntések egy része még folyamatban van, de eddig a pályázati forrás 22 százalékát nyerte el régió.
 
A válságkezelés következő szakaszában munkahelymegőrzésre az operatív program (TÁMOP) keretében országosan 30 milliárd forint uniós pályázati forrás áll rendelkezésre. A nagyvállalkozások 10 milliárd forint pályázati forráshoz juthatnak, 20 milliárd forintot pedig a kis- és középvállalkozások használhatnak fel. 

A kis- és közepes vállalkozások - ha nem tudják teljes munkaidőben foglalkoztatni az alkalmazottakat - a kieső munkaidőre kaphatnak támogatást, de pályázati feltétel, hogy a munkavállalókat a kieső időben képzésben részesítik. 
 

hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?