Kiderült, ki kapja a 52 500 eurós ösztöndíjat
A Demján Sándor Alapítvány és a CEU Business School idén harmadik alkalommal hirdette meg ösztöndíj pályázatát, melynek győztese számára az alapítvány teljeskörû ösztöndíjat biztosít (52 500 euró értékben) az iskola IMM elnevezésű nemzetközi üzleti vezetői (International Executive MBA) programján történő részvételhez. A díjat 2009-ben Szeles Nóra közgazdász, befektetési szakember nyerte.
Az IMM képzést tavaly a The Financial Times brit gazdasági lap a világ 15 legjobb MBA képzése közé sorolta. A legnemzetközibb programnak nevezett 21 hónapos képzést a budapesti CEU Business School, a hollandiai Tias Nimbas, az németországi GISMA, továbbá az amerikai Purdue Egyetemmel közösen nyújtja, amelynek során 6 alkalommal kéthetes benntlakásos időszakra kerül sor, köztük folyamatosan beszámolási kötelezettséggel. A négy egyetem mellett Sanghai is a helyszínek között lesz.
„Negyvenen vagyunk a képzésen, tizenhat országból, mindannyian évtizedes szakmai háttérrel. Érdekes, hogy az egyes országból jött hallgatók mennyire másképp látják ugyanazokat a problémákat. Még az előadások során is parázs viták szoktak kialakulni - talán pont ezért ez a kedvenc programjuk az oktatóknak” - beszél az első tapasztalatokról Szeles Nóra.
Az IMM program a magas felvételi pontszám mellett jelentős munka- és vezetői tapasztalatot követel meg a résztvevőktől. Az ösztöndíjpályázatnak része volt egy motivációs levél, amelyben a pályázó kifejthette, hogy a képzésen megszerzett tudást milyen módon szeretné hasznosítani hazája versenyképességének javítása érdekében.
A nyertest szakmai zsűri választotta ki a pályázati dokumentáció és egy szóbeli interjú alapján. Döntésük során komoly szerepet játszott, hogy a pénzügyi és tőkepiaci szakember életében a folyamatos tanulás mellett a tanítás is a mindennapok része. Szeles Nóra korábban a Nemzetközi Bankárképzőben és a Közép-európai Brókerképző Alapítványnál oktatott, s ma is aktív a Corvinus Egyetemen, ahol Heller Farkas Szakkollégiumában tart kurzusokat. Emellett két könyvet is írt a Budapesti Értéktőzsde történetéről.