2008. november. 05. 12:21 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 05. 13:07 Karrier

Mennyit utaznak munkahelyükig az osztrákok?

Átlagosan húsz percre van szükségük az osztrákoknak, hogy bejussanak a munkahelyükre - derül ki egy friss felmérésből.

A Makam Market Research kutatócég által nyilvánosságra hozott felmérés adatai szerint a legtöbben - a megkérdezettek 59 százaléka - gépkocsival jut el a munkába. Viszonylag sokan járnak gyalog, minden ötödik osztrák "saját lábán" megy dolgozni. Kerékpáron a felmérésben részt vevők 10 százaléka ingázik a munkahelye és az otthona között, 16 százalékuk tömegközlekedési eszközöket vesz igénybe. Kiderült az is, hogy az osztrákok 12 százaléka más tartományban dolgozik, mint ahol lakik. 

Gyalog főképpen a nők és az idősebbek járnak. Az előbbiek 22, az utóbbiak (a 60 éven felüliek) 42 százaléka választja ezt a közlekedési módot. A férfiak és a fiatalok (a 30 éven aluliak) jóval lustábbak - vagy nekik sietősebb -, mindenesetre csupán 15 százalékuk megy gyalog a munkába.  

A gépkocsival közlekedők zöme egyedül utazik, de tíz százalékuk - elsősorban az alacsonyabb jövedelműek - megosztja a járművet másokkal. 

A tömegközlekedési eszközöket leggyakrabban a 40 éven aluliak és a bécsiek veszik igénybe (az utóbbiak több mint egyharmada). 

A nem vezető pozícióban lévők kétharmada gépkocsit használ, míg a vezető beosztásúaknak csupán alig több mint fele. Minden tizedik osztrák foglalkoztatottnak háromnegyed órára van szüksége, hogy elérje a munkahelyét, három százalékuk esetében pedig több mint egy órára.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.