Közel 1500 hátrányos helyzetű munkanélkülit juttatnak vissza a piacra
Az alacsony iskolai végzettségűek, pályakezdők, ötven évesnél idősebb munkanélküliek és GYES-ről, GYED-ről visszatérők elhelyezkedésének segítése érdekében képzési programot indított a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ.
A kétéves projekt, amelynek során a régióban 1550 halmozottan hátrányos helyzetben lévő regisztrált munkanélkülit kívánnak a munkaerőpiacra visszajuttatni, az Európai Unió 2,1 milliárd forintos támogatásával, a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében valósul meg - mondta Kiss Gyula projektvezető.
A munkaügyi szervezet a támogatási szerződés megkötése után képzés esetén az érintetteknél átvállalja a képzés teljes költségét, a képzés ideje alatt pedig a minimálbérrel megegyező mértékű keresetpótló juttatást nyújt.
Foglalkoztatás esetén bértámogatást biztosít: egy évig átvállalják a hátrányos helyzetű személy munkabérének és járulékainak legfeljebb 50 százalékát, megváltozott munkaképességű személy esetén legfeljebb a 60 százalékát.
Pályakezdők esetében a munkatapasztalat-szerzés, munkagyakorlat-szerzés elősegítése érdekében korlátozott ideig átvállalják a munkabérnek és járulékainak akár teljes összegét is.
Kiss Ambrus, a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ igazgatója hangsúlyozta: a képzésbe elsősorban olyanokat kívánnak bevonni a célcsoportokból, akik hiányszakmákra irányuló képzésekre jelentkeznek, így például a fémipar és az építőipar területén szeretnének elhelyezkedni.