Megyei helyett regionális munkaügyi központok
Átalakult az Állami Foglalkoztatási Szolgálat, a Foglalkoztatási Hivatal jogutódja a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal, a megyei munkaügyi központok jogutódjai a regionális munkaügyi központok - olvasható a Szociális és Munkaügyi Minisztérium honlapján.
Az eddigi húsz - fővárosi, megyei - munkaügyi központ helyett hét regionális intézmény fogja össze a helyi szociális és munkaügyi feladatokat, irányítja a térség munkaügyi kirendeltségeinek szakmai munkáját.
A Fővárosi Munkaügyi Központ és a Pest Megyei Munkaügyi Központ jogutódja a Közép-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ, székhelye: Budapest.
A Fejér-, a Komárom-Esztergom és a Veszprém Megyei Munkaügyi Központ jogutódja a Közép-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ, székhelye: Székesfehérvár.
A Győr-Moson-Sopron, a Vas és a Zala Megyei Munkaügyi Központ jogutódja a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ, székhelye: Szombathely.
A Baranya-, a Somogy- és a Tolna Megyei Munkaügyi Központ jogutódja a Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ, székhelye: Pécs.
A Borsod-Abaúj-Zemplén-, a Heves- és a Nógrád Megyei Munkaügyi Központ jogutódja az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ, székhelye: Miskolc.
A Hajdú-Bihar-, a Szabolcs-Szatmár-Bereg- és a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Munkaügyi Központ jogutódja az Észak-alföldi Regionális Munkaügyi Központ, székhelye: Nyíregyháza.
A Bács-Kiskun, a Békés és a Csongrád Megyei Munkaügyi Központ jogutódja a Dél-alföldi Regionális Munkaügyi Központ, székhelye: Békéscsaba.
A kerületi, kistérségi kirendeltségek a régiós rendszerben is változatlan feltételekkel fogadják az ügyfeleket. Az álláskeresők, a szociálisan rászorulók az eddigieknél is több munkaügyi kirendeltséget kereshetnek majd fel, a jelenlegi 174 kirendeltségen kívül még további tíz helyen alakítanak ki ilyen irodát. A cél, hogy valamennyi kistérségben rendelkezésre álljon a munkaügyi kirendeltség, az évek óta tartó fejlesztési munka révén pedig mielőbb mindenhol felújított, korszerű formában.