2006. november. 23. 11:13 MTI Utolsó frissítés: 2006. november. 23. 11:12 Karrier

Régiós munkaügyi központ nyílik Nyíregyházán

Az Észak-Alföldi Régió Munkaügyi Központjának székhelye Nyíregyházán lesz - jelentette be Szabados József, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Munkaügyi Tanács elnöke.

A regionális, Szabolcs mellett Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megye munkaügyi feladatait is ellátó intézmény január elsején kezdi meg működését - mondta a tanács vezetője.

A szabolcsi munkaügyi tanács nyíregyházi ülésén tárgyalta a térségi munkaerő piaci alaprész, közel 3,5 milliárd forint összegű felhasználását.

Rusin József, a tanács vezetője közölte: az idei forrást már teljes egészében lekötötték, s a 3,5 milliárd forintból szeptember végéig közel 15 ezer munkanélkülinek tudtak segíteni. Az érintettek a többi között elhelyezkedésükhöz, képzésükhöz és vállalkozóvá válásukhoz is kaptak anyagi segítséget a keretből.

Az igazgató-helyettes tájékoztatása szerint a hátralévő alig másfél hónapban már csak az úgynevezett maradvány-összegből tudják segíteni a szabolcsi álláskeresőket, a rendelkezésre álló 85,3 millió forintból közhasznú munka szervezéséhez adnak pénzt az arra pályázó munkáltatóknak.

Idén 110 képzést indítottak Szabolcsban, mintegy 2 500-an tanulhattak piacképes szakmát, amellyel elhelyezkedési esélyeik javultak.

A megyében változatlanul nagy arányú a munkanélküliség, jelenleg több, mint 41 000 álláskeresőt tartanak nyilván. A regisztrációkban szereplők tábora szinte állandósult az utóbbi években, néhány ezres csökkenés csak a nyári hónapokban, az idénymunkákkal következik be.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.