2006. február. 13. 10:22 euractiv.hu Utolsó frissítés: 2006. február. 13. 10:36 Karrier

Ezer mérnököt vesz fel az Airbus

Az Airbus német részlege ezer repülési és elektronikai mérnököt keres, hogy ki tudja elégíteni a repülőgépek iránti megnövekedett keresletet.

Airbus alkalmazottak. Nagy gépek,
nagy személyzet
© AP
A vállalat szóvivője szerint az új alkalmazottakkal szembeni legfőbb követelmény a szakmai képzettségen kívül, hogy beszéljenek folyékonyan angolul.

Az Airbusnak négy országban vannak gyárai, s gyakran légi úton szállítanak befejezetlen gépeket egyik helyről a másikra, hogy az újabb alkatrészek a helyükre kerüljenek. A francia, toulouse-i gyárban a repülőgép-szerkezetét alakítják ki, illetve a pilótafülkét építik meg, a hamburgi gyár pedig az utastér kialakításáért felelős.

A német cég vezetői szerint szerencséjük van, hogy a munkamegosztás így alakult, ugyanis úgy látják, hogy a technikai forradalom jelenleg nem a pilótafülkében, hanem az utastérben zajlik. A légitársaságok azzal versenyeznek, hogy ki tud hasznosabb szolgáltatásokat, egyre újabb kommunikációs lehetőségeket, érdekes elektronikus szórakozási lehetőségeket kínálni az utasoknak.

A világ jelenlegi legnagyobb utasszállító gépe, az Airbus 380 vásárlóinak éveket kell várniuk megrendelésük teljesítésére, az első leszállítás ez év végén várható. Piackutatások szerint az Airbus és amerikai riválisa, a Boeing 2023-ig mintegy 17 ezer új gépet ad el.

Az Airbus németországi cége 21 ezer embert foglalkoztat, s a létszámot 22 ezerre szeretnék növelni. A cég repülési mérnökök és elektronikai mérnökök jelentkezését várja.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.