Játékkal játszva érvényesülhetsz
A munkahelyeken egyre jobban terjednek a kikapcsolódást célzó játékok. Ugyan félkarú rablókat még nem szereltek fel, de vannak csocsó-, billiárd- és ping-pong-asztalok, sőt néhány helyen konditermek is, s van, ahol tornatermet bérelnek egy kis közös focizáshoz, kosarazáshoz. A játék frissítő- és szociális hatásai igen pozitívak lehetnek a benne résztvevők számára, ha néhány szabályt sikerül betartani.
Snooker-asztal a kulbhelyiségben. A kollégákat nem szabad dákóra tűzni © usp.br |
2. A játék elég jól megmutatja az emberek jellemét. Ezért ping-pon-gütővel a kézben, vagy a kosárpalánk alatt jól megfigyelhetjük, hogy mások milyen emberek is lehetnek valójában, ha lefoszlik róluk a munkahelyi fegyelem kényszerzubbonya. De azt sem szabad feledni, hogy minket is látnak.
3. A játékban elért sikerek és vereségek sohasem adnak okot rá, hogy megváltozzon a viszonyuk a partnereinkkel. Sem megalázni, sem megalázottá válni nem szabad. Ha ez mégis megtörténik, az baj.
4. Komoly partiba akkor sem szabad elmélyedni a beosztottainkkal vagy a főnökeinkkel, ha az amúgy nagyon élvezetesnek ígérkezik. A komolyan vett játék mély érzelmeket ébreszt, s így könnyű sebeket osztani és kapni. Ez a velünk egyenrangúaknál általában nem okoz a munkában együttműködési zavarokat, de a többieknél ez könnyen megtörténhet.
5. Pénzben nem csak azért tilos játszani, mert ezt eleve tiltják minden munkahelyen. A játékadósság komoly dolog, az esélyét sem szabad megteremteni.
6. A játék jó terep az ismerkedésre. Más részlegeknél dolgozó emberekkel is szorosabb emberi kontaktus építhető ki a segítségével. A munkahelyen belüli ismeretségi hálózat mindenki számára nagyon értékes forrása az érdekérvényesítő- és a végrehajtóerőnek.
7. Aki szereti az efféle vállalati kikapcsolódást, élére állhat vállalati és vállalatközi játéknapok szervezésének, ahol igazán komoly érdemeket, elismerést és barátokat lehet szerezni.