2003. október. 06. 10:43 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Egységes munkaügyi információs hálózatot ígér a miniszter

A foglalkoztatási tárcának és a munkaügyi központoknak olyan információs bázist kell kiépíteniük, amely a munkavállalók kérdéseire 70-80 százalékban választ tud adni, akár segítve az elhelyezkedést, akár az átképzés lehetőségét megteremtve – jelentette ki a szakminiszter.

Magyarországon az uniós átlaghoz képest jók a munkanélküliségi mutatatók, de nem felejthetjük el, minden szám mögött emberek vannak, és a 6 százalék alatti munkanélküliség nem vigasztalja azt, aki ebbe beleesik - mondta Burány Sándor szakminiszter a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium országos rendezvénysorozatának első állomásán. (A rendezvény egyébként az elkövetkező hetekben az ország összes megyeszékhelyére ellátogat.) Burány Sándor elmondta, hogy jövőre kiépül az egységes munkaügyi informatikai hálózat, amely lehetővé teszi, hogy pontos adataink legyenek, mind a munkavállalók, mind az állásnélküliek számáról.
A rendszer ezen kívül olyan információkkal is szolgál az állást keresőknek, hogy az ország mely pontján van a szakmájuknak megfelelő munkahely. Ez elősegítheti az országon belüli mobilitást, azonban Magyarországon egyelőre hiába találna valaki esetleg munkát az ország másik részén, ha nem tudja megoldani a lakhatást – jegyezte meg a miniszter. A rendszernek arra is alkalmasnak kell lennie, hogy előre tudja jelezni milyen folyamatok játszódnak le 5-10 évre előre a munka világában, milyen szakmákra lesz szükség, melyekre nem – mondta a munkaügyi tárca vezetője. (MTI)
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?