2003. október. 03. 15:47 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Elbocsát az APEH is

Az elkövetkezendő időszakban az adóhivatal egészének szervezeti, szerkezeti működésében komoly változások várhatóak, ezek felgyorsítását szükségessé teszi a most meghirdetett tíz százalékos létszámcsökkentés – mondta Király László György, a hivatal elnöke.

„Az év elején meghirdetett középtávú stratégia alapján az európai uniós normáknak megfelelő működési és gondolkodásbeli módszerváltás kidolgozását eredetileg a jövő évre tervezték, ám már az idén sor kerül rá" – mondta az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnöke. Kérdésre válaszolva közölte: 1322 fő elbocsátásáról van szó, az ezzel kapcsolatos kormányhatározatot ugyan még nem kapták meg, azonban a Pénzügyminisztérium illetékes főosztályvezetőjének levele szerint ekkora létszámcsökkentés szükséges az adóhivatal egészét tekintve.
A leépítést – amely minden területet érinteni fog – januárig kell végrehajtani, mert, mint Király László György elmondta, az APEH jövő évi költségvetésében ezeknek az embereknek a bére már nem szerepel. Szerinte nem fűnyírószerűen hajtják végre a létszámcsökkentést. A vezetés úgy döntött, hogy a leépítés nagyobb mértékben érinti majd a hivatali központot, mint a vidéki igazgatóságokat.
Az elnök ugyan tárgyalt az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Dolgozók Országos Szakszervezeti Tanácsával (ADOSZT), de mint közölte: „Ez nem egy disputa tárgya. A hivatal vezetésének tudomásul kell vennie a létszámleépítést, és végre kell hajtania. Arról nem tudunk tárgyalni az ADOSZT-tal, hogy ez több legyen vagy kevesebb, mert ez nem a mi kompetenciánk." (MTI)
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?