2003. október. 01. 17:32 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Karrier

Európai állások direktben: EURES-rendszer Magyarországon is

Jövő év májusától már uniós munkahelyeket is kínál a foglalkoztatási szolgálat; a munkaügyi kirendeltségek ugyanis rákapcsolódnak a közösségi állásajánlatokat tartalmazó EURES rendszerre - jelentette be a munkaügyi tárca politikai államtitkára szerdán Egerben.

Csizmár Gábor elmondta: az első körben – PHARE-támogatással, egymilliárd forint költséggel – minden megyében létrehoznak egy uniós szabványnak megfelelő munkaügyi kirendeltséget, majd ezután fokozatosan átalakítják mind a 172 kirendeltséget.
A tervek szerint a szaktárca által működtetett Foglalkoztatási Szolgálat honlapjáról is elérhető lesz majd az EURES rendszer, így az álláskeresők akár otthonukban is tájékozódhatnak arról, hogy milyen munkalehetőséget kínálnak Hollandiában, vagy például Lettországban.
Az uniós csatlakozás nyomán 2006-ig mintegy 1200-1500 milliárd forint plusz forrást használhat fel a magyar gazdaság, amiből 190 milliárd forint fordítható humán erőforrás fejlesztésére. Az államtitkár a munkaügyi szervezet előtt álló legnagyobb kihívásnak az olyan programok létrehozását véli, amelyek lehetővé teszik az összeg felhasználását.
A csatlakozás után a prognózisok szerint 90-120 ezer magyar vállal munkát az Európai Unió országaiban, Magyarországon pedig 60-90 ezer, a tagállamokból érkező munkavállalóra lehet számítani. (MTI)
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?