A frakcióvezető szerint Pressman hálózatot szervezett, ami fennmarad távozása után is. Gondolatmenete csak ott bicsaklik meg, hogy nem sikerült elmagyaráznia, hogy maradna az általa vizionált hálózat, ha az Egyesült Államok élére egy hét múlva a Fidesz nagy szövetségese ül.
„Ma elhagyja Magyarországot David Pressman, egykori amerikai nagykövet, s férje” – posztolta egy imádkozós, vagy inkább hálát adós emoji kíséretében Kocsis Máté. A Fidesz parlamenti frakcióvezetője szerint viszont „mielőtt az egész napunkat belepné a derű, muszáj ünneprontónak lennem.
Ő ugyan távozik, de minden itt marad abból, amit teremtett.”
Kocsis itt szokatlanul elismerően ír röviden Pressmanről, szerinte ugyanis a leköszönő amerikai nagykövet
„rendkívül ügyesen szervezte össze mindazt, amit a szellemileg leépült, és saját romjain váladékozó bal- és liberális oldal képtelen volt.”
Majd hoz is egy rövid, de annál szubjektívebb best ofot, melyben külön kiemeli Nagy Ervin színész és Gyöngyösi Márton volt Jobbik-elnök összeültetését egy széderesten, az influenszereknek rendezett nagykövetségi bulikat, de ebbe a kategóriába sorolja a 2022-es ellenzéki kampányt segítő „mikroadományokat” is, melyek valójában több milliárd forintnyi amerikai támogatást jelentettek. Természetesen a média is megkapja magáét, Kocsis „kirívóan elfogult” írásokat emleget, „melyek messziről szaglottak a külföldi befolyástól”.
„Pressman partykat és pártokat szervezett, finanszírozott, hogy a szuverenista kormányt megbuktassa. Tüntetések felett atyáskodott, pont mindig olyan ügyeket és embereket vett a szárnyai alá, melyek és akik könnyedén csusszantak bele a liberális világvízióba. Minő véletlen” – állítja Kocsis. Szerinte „a nagykövet úr a celeb-influenszer-fizetett újságíró tengely hátán úgy beszállt a politikába, mint Vágási Feri az internetbe. Élete volt a kormánybuktatás. A lekötelezettjeinek és fizetettjeinek szintén.”
Majd levonja a következtetést: szerinte Pressman ugyan elhúz, de lekötelezettjei – gondol itt feltehetően az influenszerekre, újságírókra, színészekre, ellenzéki pártokra – „itt maradnak nekünk”. Végül lapunkat is nevesíti több más sajtótermékkel együtt: „maradnak a külföldi pénzekhez idomított politikusok, az amerikai baloldalhoz köthető vállalati befolyások, a brüsszeli liberális elit parancsait szolgalelkűen teljesítő képviselők és pártok – Tisza néven újraszervezve –, maradnak a milliós megtekintésű betanított influenszerek, marad a telex, a 444, az rtl, a hvg, a 24. És természetesen maradnak a “mikroadományok” is.”
Kocsis állítja: ezért a hálózatért nevezte tehetségesnek Pressmant. Majd azt írja: „a helyzet az, hogy a 2026-os választáson a brüsszeli nyomásgyakorlók itthoni embereivel, és a Pressman-világ beosztottjaival találjuk magunkat majd szembe.”
A frakcióvezető igen furcsa világképe ott bicsaklik kissé meg, hogy nem világos, hogyan várja az általa vizionált „Pressman-hálózat” fennmaradását, ha egyszer hamarosan a Fidesz nagy szövetségese, Donald Trump lesz az Egyesült Államok elnöke.
A Fidesz kommunikációja mintegy búcsúajándékként azért még Pressman nyakába varrta a Rogán Antal elleni amerikai szankciót, mintegy egy személyben őt téve felelőssé érte. A szankcióról itt írtunk bővebben: