Itthon hvg.hu 2024. október. 26. 11:20

Ausztria egyes részein már a magyar a legnagyobb bevándorló népcsoport

Egyre több magyar él Ausztriában, Burgenlandban a legtöbb migráns magyar.

Az osztrák bevándorlási statisztikák szerint az Ausztriában élő magyarok száma jelentősen nőtt 2019 óta. Míg akkor 79 ezren éltek az országban, 2024-re ez a szám 94,7 ezerre emelkedett.

Burgenlandban 40 900 külföldi születésű személy él, ami a tartomány lakosságának 13,6%-át teszi ki, és ez 22,8%-os növekedést jelent 2019-hez képest. A legtöbben magyarok, mintegy 8300-an, utánuk a német és román származásúak következnek. Bécsben is nőtt a magyarok száma: jelenleg 25 ezren élnek itt, míg 2019-ben 23 ezren voltak. Országos szinten a legtöbb külföldi Németországból származik, őket Bosznia-Hercegovina, Törökország, Románia és Szerbia állampolgárai követik.

Visszatért a migrációs vita az Európai Parlamentbe

Migráns tranzitok, deportálás és emberi jogok – ezek voltak a leggyakrabban elhangzott kifejezések a szerdai európai parlamenti vitán Strasbourgban. A pártcsaládok között markáns ellentét húzódik a migrációs paktummal kapcsolatban.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.