A gyereket Orosházára vitte a mentő, ahol nem tudták ellátni, Szegeden pedig nem fogadták, végül Budapestre szállították, ahonnan az éjszaka közepén hozták haza Mezőhegyesre.
Még májusban esett el az a fiú, akinek 500 kilométert kellett utaznia azért, hogy ellássák a sérüléseit, mivel Szegeden akadozott az ellátás – írja a Népszava.
A lap megkereste a gyermek édesanyját, aki elmondta, hogy a fia kora délután esett el, többszörös törést szenvedett, és először Orosházára szállította a mentő. A kórházban ezt követően órákig várakozniuk kellett, majd közölték velük, hogy leállt a rendszer, nem tudnak betegeket fogadni. Végül mégis orvos elé jutottak, aki azt mondta, a gyermeket műteni kell, porcleválása, boka- és sípcsonttörése van, sőt a sípcsontja kiugrott a bokaízületből. Percekkel később pedig azt közölték az édesanyával, hogy az operációt nem tudják helyben elvégezni, Szegeden pedig szintén nincs ellátás, ezért Budapestre kell vinni a fiút.
Anya és fia este fél tízkor értek az Országos Baleseti Intézetbe, ahol azt mondták, nincs szükség műtétre. Az orvos „egy visszarántással helyretette a fiam sípcsontját. Közölte azt is, hogy a következő héten kedden újabb röntgenre és gipszcserére van szükség, de ezt elvégezhetik Orosházán is” – mesélte az anyuka.
„Körülbelül éjjel fél egyre végeztünk a begipszelt lábú, fájdalomcsillapítóktól kába fiammal. A mentésirányítás először nem akarta megengedni, hogy mentő vigyen vissza bennünket, de az orvos határozott fellépése után végül hazahozhattak minket Mezőhegyesre” – tette hozzá.
A hvg.hu korábban beszámolt róla, hogy a dél-alföldi régió legmagasabb szintű gyermeksebészeti ellátását biztosító Szegedi Tudományegyetem (SZTE) gyermeksebészeti műtőjét annak alkalmatlansága miatt április 16-án leállították, így a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) kijelölő határozata a Kecskemét–Szeged–Békéscsaba-tengely ellátását Pécs, Budapest, Debrecen központjaiba helyezte át.
Pár nappal ezelőtt pedig a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ közleményt adott ki, amely szerint „az SZTE a mai napon eleget tett a határozatban foglaltaknak, és kijelölte a biztonságos és megfelelő gyermeksebészeti beavatkozások elvégzésre alkalmas műtőblokkot, így a gyermeksebészeti ellátás a régióban biztosított”.