Itthon hvg.hu 2024. február. 13. 16:29

Jó pár nap késéssel, de elkezdett reagálni a propagandagépezet Magyar Péter kijelentéseire

A mostani válasz ugyanakkor nem túl naprakész, lényegében a Nemzetgazdasági Minisztériumnak az Index számára adott hétfői nyilatkozatára épült csupán.

Novák Katalin kegyelmi botránya
Friss cikkek a témában

Elkezdett reagálni a propagandagépezet Magyar Péter kijelentéseire. Az első lövést a Magyar Nemzet adta le egy névtelen cikkel, majd szinte ugyanabban a pillanatban ugyanez az írás jelent meg az Origón is, de az eredeti Nemzetes anyagra mutató linket azóta elhelyeztek a hirado.hu-n is.

A cikk maga ugyanakkor nem túlzottan informatív lényegében megismétli azt, amit az Index más korábban megírt, hogy Magyar Péter nem lemondott az MBH Bank felügyelőbizottságában betöltött pozíciójáról, hanem a megbízás visszavonását maga a Nemzetgazdasági Minisztérium kezdeményezte még január 18-án.

Erre Magyar egyébként azzal reagált, hogy megkérdezte a kormányközeli portáltól, hogy „Tóni jól fizet-e”, illetve felvetette, hogy ha igaz, amit a minisztérium állít, akkor „nyilván tévedésből kaptam meg a teljes januári tiszteletdíjamat, nyilván tévedésből nem kaptam erről se a banktól, se a minisztériumtól írásos értesítést (remélem, nem most készül visszadátumozva), és nyilván tévedésből szerepelek a bank nyilvánosan elérhető dokumentumaiban.”

A történethez csatlakozik a 24.hu anyaga is, ahol utánajártak a nemzetgazdasági tárca állításának és kiderítették, hogy az MBH hivatalos dokumentumaiban egyfelől a cikkük megjelenésekor még nem volt nyoma annak, hogy a minisztérium bármit is kezdeményezett volna, ráadásul kisebbségi tulajdonosként Nagy Mártonék nem is tehetik meg, hogy csak úgy menesszenek egy felügyelőbizottsági tagot, ehhez ugyanis előbb meg kell szerezniük a részvényesi közgyűlés támogatását. Ráadásul Magyarnak a lemondását el kellett juttatnia a bank vezetéséhez, amelynek ennek kézhezvételét követően 24 órán belül fel kell tüntetnie a változást. Ez, legalábbis a cikk írásának pillanatában, még nem történt meg az MBH tőzsdei oldalán.

Az egyetlen plusz információ, amit a kormányközeli portálokon megjelent cikkből megtudhattunk, hogy a nemzetgazdasági tárca január 18-i döntését követően Magyar állítólag azt kérte, hogy hadd maradjon március 15-ig a bizottságban. Hogy ez a kérés teljesült-e azt a névtelen szerző nem árulja el, ugyanakkor sokkal valószínűbb, hogy ennek nincsen semmi jelentősége. Hiszen ha feltesszük, hogy a január 18-át követő napokban megegyezés született Magyar Péter és a tárca között, az a lemondás bejelentésével érvényét vesztette, ha pedig nem, akkor eleve nem valószínű, hogy mindez megtörtént, ugyanis akkor Magyarnak februárban már nem lett volna miről lemondania, hiszen a közgyűlés már januárban döntött volna a menesztéséről.

Időközben az Index is újabb cikket adott ki a témában, az ő információik szerint az MBH már kedden bejelentheti, hogy rendkívüli közgyűlést hív össze, amelynek egyetlen napiredni pontja Magyar visszahívása lehet a bank felügyelőbizottságából.

A kormányzati propagandagépezet tehát elég sután mozdulva próbálja kezelni a helyzetet, ahogyan a miniszterelnök sajtófőnökének, Havasi Bertalannak is csak egy tíz éve koptatott Rogán-idézet jutott az eszébe elsőre.

 

Havasi Bertalannak néhány mém mutatja meg, hogy valójában kik a „reménytelen helyzetben lévő emberek", akiknek a „kétségbeesett próbálkozásával a kormány nem foglalkozik"

Képek és szavak összjátéka ritkán mutat rá ennyire fájóan a valóságra.

A zavart vélhetően az okozza, hogy Simicska Lajos óta nem történt olyan, hogy valaki névvel, arccal a rendszeren belülről kezdene el kifele beszélni, ráadásul a jól idézhető szitkokon kívül mással nagyon nem domborító Simicskával ellentétben Magyar Péter egyre több olyan utalást tesz, ami nem csak az eredetileg célba vett Rogán Antalt, hanem magát a miniszterelnököt is kellemetlen helyzetbe hozhatta.

Varga Judit exférje NER-káderként szállt bele páros lábbal a NER-be

Magyar Péter volt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Külügyminisztérium, a Miniszterelnökség uniós szakdiplomatája, a Diákhitel Központ vezetője, a Magyar Közút és a Volánbusz igazgatósági tagja, az MBH Bank felügyelőbizottsági tagja. A párt egyik prominens politikusának férjeként végignézett pár botrányt, és ha lehet hinni a pletykáknak, politikai utasításra nem vált el már 2021-ben, a választások előtt.

Hirdetés