Itthon MTI 2023. november. 28. 19:35

Rablógyilkosság miatt állt bíróság elé két magyar férfi Ausztriában

A kocsilopási ügy áldozatát majdnem egy éve keresi az osztrák rendőrség. A holttest nincs meg, találtak viszont véres törölközőt és DNS-mintát is.

Büntetőeljárás indult halált okozó rablás gyanúja miatt két magyar állampolgár ellen kedden egy salzburgi bíróságon. A vádak szerint a 26 és 20 éves féltestvérek idén január 2-án egy autóvásárlás ürügyén kiraboltak és megöltek egy 31 éves iraki férfit. Az áldozat holttestét azonban eddig nem találták meg.

Az idősebb vádlott ártatlannak vallotta magát, a Magyarországon büntetett előéletű féltestvére viszont elismerte bűnösségét halált okozó testi sértés elkövetésében.

Elena Haslinger illetékes ügyész szerint az iraki férfi a BMW-jét akarta eladni, amelyet a salzburgi főpályaudvar közelében lévő egyik mélygarázsban adott volna át a feltételezett vevőinek. A magyar férfiak előre eltervezték, hogy elrabolják a kocsit.

Bár az ügyészség egyelőre nem tudja, hogy a holttestet hová vitték, abból indul ki, hogy a történtek során az iraki férfi, akinek karóráját is ellopták, meghalt, ugyanis "330 napja nem adott életjelt magáról".

A BMW-t az osztrák hatóságok január 17-én foglalták le. A csomagtartóban vérnyomok voltak és megtalálták az iraki férfi karóráját is, amelyen az idősebb gyanúsított DNS-ét is felfedezték. Az iraki férfi vérét egy törölközőn is megtalálták a két gyanúsított salzburgi lakásán.

Az ügyészség szerint a két magyar férfi eddig ellentmondásos vallomást tett.

A következő tárgyalási napokat november 30-ra és december 5-re tűzték ki.

A halált okozó rablás 10-től 20 évig terjedő börtönnel, illetve életfogytiglani szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény Ausztriában.

(Kiemelt képünk illusztráció.)

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.