A népjóléti bizottságban meghirdetett tájékoztatót törölték, mert szerintük politikai hisztériakeltés folyik az ügyben. A bizottság DK-s elnöke, Varga Zoltán szerint „ha erről egy szakbizottságot nem engednek beszélni, az nem csak gyávaság, hanem bűn, amiért előbb-utóbb mindenkinek felelnie kell".
A kormánypárti képviselők javaslatára levették az Országgyűlés népjóléti bizottságának napirendjéről a Belügyminisztérium tervezett tájékoztatóját a „kórházak tisztaságáról és higiéniás állapotáról”.
A bizottság kedd délelőtt, első napirendi pontként hallgatta volna meg a beszámolót, de az ülés megnyitása után Varga Zoltán bizottsági elnök, a Demokratikus Koalíció képviselője azt közölte, a Fidesz módosító javaslatot adott be napirendre, melyben azt kérték, ne tartsák meg a beszámolót. A módosító javaslatot a bizottság a kormánypárti képviselők többségi szavazatával elfogadta, így a tájékoztató elmaradt.
Varga Zoltán szerint a kormánypárti képviselők azzal indokolták a napirendi pont levételét, hogy
„politikai hisztériakeltés” folyik az ügyben.
A témáról a bizottság már másodszorra nem tudott tárgyalni, annak ellenére sem, hogy Varga szerint „ez az egyik legfontosabb kérdés, ami a magyar társadalom minden tagját érinti. A kórházi fertőzések, a szülészeten talált patkányok, az ágyipoloska-fertőzés nemcsak a bizottságnak, mindenkinek fontos”.
„Ha erről egy szakbizottságot nem engednek beszélni, az nem csak gyávaság, hanem bűn, amiért előbb-utóbb mindenkinek felelnie kell” – mondta az ellenzéki politikus.
Kovács Sándor, a bizottság fideszes alelnöke felszólalása után részrehajlással vádolta Varga Zoltánt, és kisebb vita is kezdődött. A DK-s bizottsági elnök ezt azzal zárta le, hogy nem enged kocsmahangulatot az ülésen.
A Direkt36 oknyomozó portál nemrég indított sorozatot a kórházi fertőzésekről Magyarországon, melyből kiderült, hogy sokkal több ilyen eset van, mint amit az intézetek jelentenek. A portál peres úton szerezte meg a kórházi fertőzésekre vonatkozó 2015-2016-os adatokat, amely alapján kijelenthető, hogy Budapesten és vidéken is egyaránt komoly problémát jelentenek a kórházi fertőzések, amelyek több esetben halállal is végződhetnek. Az elemzés szerint a legkritikusabb osztályok az intenzívek, a sebészetek és a belgyógyászatok.