Az iskola egyik felmondott oktatója szerint a státusztörvény arról szól, hogy a pedagógusokat most jól megbüntetik és neki ez volt az utolsó csepp a pohárban.
„Van, aki magánintézményben fog tanítani, van, aki külföldre ment, és van, aki most fog külföldre menni. És vannak, akik az építőiparba mentek át dolgozni” – a budakalászi Szentistvántelepi Általános Iskolában tanító kollégáiról beszélt Kenderesi Ildikó az RTL Híradójának.
Az iskola azzal került be a hírekbe kedden, hogy az elballagó diákokhoz hasonlóan tablón búcsúztak az intézmény felmondott pedagógusai is, szám szerint 11-en. Kenderesi szerint ez az akció azért volt fontos, mert arcokat adott ahhoz, amiről többnyire csak beszélni szoktak.
„Itt emberi életek vannak, érzelmek, kapcsolódások. Szóval nem egy sima munkahelyről történő felállás az íróasztal mögül, hanem emberi kapcsolatokból szállunk ki” – mondta.
Maga Kenderesi Ildikó is beadta a felmondását, mint mondta, nála a státusztörvény volt az utolsó csepp a pohárban.
„Nem akarom behúzni fülemet-farkamat és megtanulni, hogy hol van a helyem, és ez a státusztörvény arról szól, hogy a pedagógusokat most jól megbüntetik. Szerintem nagyon megalázó, hogy be leszünk ültetve a sarokba büntetésbe, és én nem szeretném, hogy velem ezt csinálják. Nem is szeretném ezt tanítani a következő generációknak” – jelentette ki.
A budakalászihoz hasonló módon búcsúztak a Karinthy Frigyes Gimnázium távozó tanárai, itt 17-en kerültek fel a tablóra, közülük hatot már az őszi polgári engedetlenségi akciók miatt rúgtak ki, a többi 11 pedig azóta állt fel a testületből.
„Vannak, akik 10-15 éve tanítottak ott. (…) Van egy olyan osztály, amelyik már másodjára veszítette el az osztályfőnökét, és vannak olyan kollégák, akik egyébként a Karinthyban tanultak még középiskolásként” – mondta Rábai János, az egyik távozó Karinthys pedagógus.
Berta Beáta, az iskola egykori magyartanára a Facebookon osztotta meg a tablót A walesi bárdokból idézve: „Te tetted ezt, király!”