Itthon hvg.hu 2023. február. 23. 11:34

Bíróságon támadja meg a debreceni akkugyár környezethasználati engedélyét a Momentum

A párt az engedély visszavonását és az építkezés felfüggesztését kéri, és fellebbez a népszavazási kérdése elutasítása miatt is.

Bíróságra viszi a Debrecenbe tervezett kínai akkumulátorgyár ügyét a Momentum. Donáth Anna, az ellenzéki párt európai parlamenti képviselője a közösségi oldalán jelentette be: megtámadják a beruházás környezethasználati engedélyét, és az eljárás idejére az építkezés felfüggesztését kérik a bíróságtól.

A Momentum ezzel a debreceni helyi választási bizottság (hvb) döntésére reagál, amely elutasította a projekt elleni fellépést lehetővé tevő népszavazási kérdésüket.

Pedig a Momentum csak annyit szeretett volna elérni, hogy a debreceniek dönthessenek: akarnak-e vízszennyező akkumulátorgyárat városuk határába. De a választási bizottság a titkolózó városvezetés és a kínai cég oldalára állt a debreceniekkel szemben”

– írta Donáth Anna, aki azt is hozzátette, hogy a referendum ügyében fellebbeznek.

A levezető elnök volt az egyetlen kormánypárti az akkugyárakról szóló rendkívüli ülésen, ő is csak berekeszteni ment oda

Ahogy korábban megírtuk, a párt helyi önkormányzati politikusa, Mándi László január 23-án adta be helyi népszavazási kérdést, amelynek elbírálásával az utolsó pillanatig, a törvény által előírt 30 napos határidő végéig várt a hvb. A politikus magánszemélyként nyújtotta be ezt a kérdést:

Egyetért-e Ön azzal, hogy Debrecen közigazgatási területén tilos legyen olyan ipari létesítményt létrehozni, amelynek az óránkénti átlagos vízigénye meghaladja a 130 köbméter értéket?”

Arról, hogy mennyi ivóvízre lenne szüksége a gyárnak, nem tudni pontosan. Készült ugyan egy szakértői becslés, ám nem sokkal a publikálása után le is került az illetékes kormányhivatal honlapjáról.

A Momentum kérdésének elutasításáról és arról, hogy a többi ellenzéki párt hogyan igyekszik napirenden tartani az akkumulátorgyárak ügyét, itt írtunk.

Jávor Benedek: Orbán Viktor téved, a kínai út nem járható Magyarország számára

A magyar modell se nem kínai, se nem nemzeti: simán korrupt és hatékonytalan, írja az akkumulátorgyárak építése körüli helyzetet elemző véleménycikkében a Párbeszéd politikusa, a főváros brüsszeli képviseletének vezetője, aki több pontban foglalja össze, miért jár téves szakmai-gazdaságpolitikai úton a magyar kormány.

Hirdetés