Az aláírt íveket nem a tárcavezető, hanem az egyik helyettes államtitkárának titkárságvezetője vette át.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, a Történelemtanárok Egylete, valamint több csatlakozó civil pedagógusszervezet vitt petíciót szerda délután a Belügyminisztériumhoz. Az „Érdemi tárgyalást, az elbocsátott pedagógus kollégák visszahelyezését!” című követeléslistát több mint 18 500-an írták alá.
A belügy épületéhez a Telex beszámolója szerint 15-20 aktivista és nagyjából tíz újságíró érkezett. Miklósi Lászlót, a Történelemtanárok Egyletének elnökét és Juhász Ágnest, a Civil Közoktatási Platform (CKP) vezetőjét be is engedték az épületbe. Miután kijöttek, azt mondták, hogy a petíciót átvették tőlük, ami formailag rendben volt, a gesztusok szintjén azonban nem. Kifogásolták, hogy a hátsó bejáraton engedték be őket, és hogy a petíciót pedig egy, a miniszternél hierarchiában több szinttel alacsonyabb beosztású munkatárs, a köznevelésért felelős helyettes államtitkár, Kisfaludy László András titkárságvezetője vette át.
A Civil Közoktatási Platform egy karácsonyi csomagot is át akart adni Pintér Sándornak. Ebben – mivel a miniszter a pedagógusoknak tartott múlt heti előadásán sérelmezte, hogy a tanárok csak kritizálják az oktatáspolitikát, de nem nyújtanak megoldási javaslatokat – elemzések és megoldási javaslatok voltak.
A tanárok helyzete szerdán Orbán Viktor kormányinfóján is előkerültek, amiről itt írtunk bővebben:
Testnevelés és hitoktatás - ezek voltak a köznevelés legsürgetőbb ügyei Orbán szerint
A magyar fiatalok fizikai és lelki egészsége a két legfontosabb probléma, ezért döntött a kormány az iskolai testnevelés és hitoktatás bevezetéséről - mondta egy, a közoktatás helyzetére vonatkozó kérdésre adott válaszában a miniszterelnök a szerdai kormányinfón.