A nagy többség abban is egyetért, hogy a jelenleginél magasabb fizetést érdemelnének a tanárok.
A magyarországi felnőtt lakosság 80 százaléka egyáltalán nem, további 3 százalékuk inkább nem ért egyet azzal, hogy szeptemberben és novemberben összesen 13 pedagógust bocsátottak el fővárosi gimnáziumokból, amiért polgári engedetlenségben vettek részt – derült ki a Publicus Intézet kutatásából, amely a Népszava számára készült. A felmérésből viszont kiderült az is, hogy 6 százalék teljesen egyetértett a kirúgásokkal.
A Fidesz-KDNP híveinek 54 százaléka szerint inkább nem kellett volna elküldeni a tanárokat, 29 százalékuk viszont inkább egyetért az intézkedéssel. Az ellenzéki szavazóknál 99 százalék azoknak az aránya, akik rossz szemmel nézik az elbocsátásokat.
A lakosság 12 százaléka a felmérés szerint nem is hallott arról, hogy több tanárt kirúgtak a polgári engedetlenség résztvevői közül. Az iskolai sztrájk és a polgári engedetlenség híre azonban a legtöbbekhez eljutott: a megkérdezettek 98 százaléka jelezte, hogy értesült a tanárok munkabeszüntetéséről.
A két szavazótábor között a pedagógusok béremelésének ügyében is viszonylag nagy az egyetértés: az ellenzékiek 100 százaléka, a kormánypártiak 78 százaléka szerint a jelenleginél magasabb fizetést érdemelnének a tanárok.
Csupán pótlékemelés lett a beígért tanári fizetésemelés
Nem látják a tanárok a logikát abban, miért most ül le velük az oktatási kormányzat egyeztetni és azt sem, hogy milyen logika alapján válogatták ki a meghívottakat a pénteki csúcstalálkozóra. A programról csak a legalapvetőbb információkat közölték, lesz ebéd és a tervek szerint 14 órakor végeznek. A sajtó nem vehet részt az eseményen.