A tiltakozásoknak eredménye nem lesz, annyi hasznuk van, hogy felébresztik a társadalmi szolidaritást – derült ki a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnáziumnál.
Hová futhat ki ez az egész, mi lesz az eredménye? – kérdezte a 444.hu Orbán Viktor egykori iskolájánál, a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium általános iskolai épületénél. Válaszuk lelombozó: „semmi” – mondta az egyik tanár. Ő havonta nettó 235 ezer forintot keres, másodállásokra és extra bevételekre van szüksége ahhoz, hogy megéljen. Ha nettó 400 ezret keresne, már talán el tudná engedni a pluszmunkát. Azonban nem sok esélyt lát arra, hogy a kormány bármit tegyen a korszerű oktatásért.
Azonban a tiltakozások a pedagógus szerint mégsem teljesen értelmetlenek, mivel ez az egyetlen eszközük arra, hogy szolidaritást ébresszenek a társadalomban. Azt érzi, hogy a többség szimpatizál velük. A Gulyás Gergely miniszter által bejelentett béremelés ugyan javítana szerinte a helyzeten, de nem oldaná meg a problémáikat.
Gulyás: Jelentős pedagógusbér-emelés jön a következő 3 évben - ez történt a kormányinfón
Egyetlen ponton lépett ki a kormánypropaganda által is sulykolt üzenetekből Orbán Viktor, amikor Berlinben kifejtette, mit gondol a háborúról. Ez a pont az ukránok megítélése volt. Miközben a miniszterelnök a német fővárosban 1956 hőseihez hasonlította Zelenszkijéket, a kormányzati propaganda éppen ennek ellentétét próbálja az emberek fejébe verni már hónapok óta, a kormányzati sajtóban megjelenő publicisztikák szinte mindegyike nyíltan ukránellenes, Amerika-ellenes hangot üt meg, Oroszországot egyfajta áldozatként beállítva.
Már csak azért sem, mert nem csak a bérekkel van gond, hiszen a tananyag zsúfolt, a rendszerben pedig nem jó sem tanulni, sem dolgozni. „Szarok a tankönyvek, tele vannak hibákkal, ki se nyitják” – mondta egy másik tanár. Hozzátette: az alsósokon is azt látják, hogy mire délután négykor hazaesnek a suliból, „élni sincs kedvük”.
Miközben ezrek tüntetnek az iskoláknál, Orbán egy szót sem ejtett a tanárokról - élőben a megmozdulások a hvg.hu-n
Hetek óta másról sem szól a közélet, mint a tanárokról, a mellettük kiállókról, büntetésükről, majd - csütörtök óta - a kormány fizetési ígéretéről. Utóbbi azonban valószínűleg nem lesz elég: pénteken is az utcára vonulnak a tanárról.