Több százan sztrájkolnak a Hennessy konyakgyárban, mert a cég Kínában palackozná az italokat
A gyártó azután állt elő a tervvel, hogy Peking az uniós villanyautóvámra a szeszesital-behozatal megadóztatásával reagált.
A gyártó azután állt elő a tervvel, hogy Peking az uniós villanyautóvámra a szeszesital-behozatal megadóztatásával reagált.
Az érdekképviseletek a munkáltató által jóváhagyandó sztrájkmenetrend miatt fordulhatnak az Ab-hoz.
Közel két hónap után térhet vissza a munkába a Boeing több tízezer munkavállalója.
A rendőrök átlagfizetése kevesebb mint 1100 euró (kb. 450 ezer forint), a szakszervezet legalább 120 eurós (kb. 50 ezer forintos) béremelést követel.
A szakszervezet szerint ez győzelem, ők a sztrájk befejezését javasolják.
Tovább mélyül a válság a megtépázott hírnevű amerikai repülőgépgyártónál.
A munkabeszüntetés hátterében a Stellantis gyengélkedése áll.
Egyre kevesebb produkció készül, leépítések mindenütt, ezért Los Angeles főpolgármestere munkacsoportot hozott létre Hollywood megmentésére: 681 ezren dolgoznak a szórakoztatóiparban, amely 115 milliárd dollárral járul hozzá a régió gazdaságához.
Óva intik a Volkswagen dolgozói a cég vezetését attól, hogy „történelmi hibát” kövessen el, és valóra váltsa a tömeges leépítést és a – Németországban példátlannak számító – gyárbezárásokat is magában foglaló tervét.
Nem vezettek eredményre a szakszervezettel folytatott tárgyalások, a vezetőség is csökkentett fizetést kap. A munkabeszüntetés akár több milliárd dollár veszteséget is okozhat a vállalatnak.
Mostantól népszavazással választják a bírákat Mexikóban. A kormánypárt örül, a bírák kritikusak az igazságügyi reformmal kapcsolatban, a tüntetők betörtek a Nemzeti Kongresszus épületébe a szavazás napján.
Több tízezren csatlakoztak a kezdeményezéshez, remélve, hogy az országban sokkal komolyabban veszik majd az egészségügyi dolgozók biztonságát.