Sztrájkra készülnek a kormánytisztviselők az alacsony bérek miatt
Megalázóan alacsonynak tartják a bérüket, amit 2022 óta nem emeltek. Duplázni szeretnének.
Megalázóan alacsonynak tartják a bérüket, amit 2022 óta nem emeltek. Duplázni szeretnének.
A cél, hogy minden munkavállaló 8 százalékos béremelést kapjon, amit a vállalat vezetése nem akar megadni.
A kormányhivatali dolgozók azért követelnek béremelést, mert 2022 óta nem volt általános bérfejlesztés, és túlnyomó többségük havi fizetésénél továbbra is a garantált bérminimum szintje az irányadó, amely nem biztosít megélhetést.
A bérekkel és a munkakörülményekkel elégedetlen dolgozók pénteken három nagyvárosban kezdik meg a munkabeszüntetést, és karácsonyig fokozatosan kiszélesítik, ha a követeléseik nem teljesülnek.
Olaj volt a tűzre, hogy most kapták meg dolgozók a cégvezetés év végi jókívánságait, miközben úgy érzik, a vezetőség inkább „felmondó leveleket akar tenni a karácsonyfa alá”.
Ha a bértárgyalások nem vezetnek eredményre, akkor korlátlan munkabeszüntetés is jöhet a német üzemekben.
Bekeményít a világ egyik legbefolyásosabb ipari szakszervezete, az IG Metall, miután a Volkswagen elutasította a munkavállalók javaslatát. A szakszervezet fenyegetése szerint a VW valamennyi németországi üzemében tiltakozni fognak a radikális megszorítási tervek ellen, ami rég nem látott helyzetet eredményezhet az országban.
A legnagyobb baloldali szakszervezetek a jövő évi költségvetés ellen tiltakoznak, amely megszorításokat is tartalmaz.
A gyártó azután állt elő a tervvel, hogy Peking az uniós villanyautóvámra a szeszesital-behozatal megadóztatásával reagált.
Az érdekképviseletek a munkáltató által jóváhagyandó sztrájkmenetrend miatt fordulhatnak az Ab-hoz.
Közel két hónap után térhet vissza a munkába a Boeing több tízezer munkavállalója.
A rendőrök átlagfizetése kevesebb mint 1100 euró (kb. 450 ezer forint), a szakszervezet legalább 120 eurós (kb. 50 ezer forintos) béremelést követel.