A Károlyi Mihály Gimnázium 34 tanára két napra szünteti be a munkát.
„Tudatában vagyunk annak, hogy tettünkkel szabályt szegünk, s annak ránk nézve hátrányos következményeit vállaljuk” – áll a kispesti Károlyi Mihály Magyar–Spanyol Tannyelvű Gimnázium tanárainak közleményében. A pedagógusok a köznevelési törvény sztrájkolást ellehetetlenítő májusi módosítása és az alacsony fizetések miatt kezdenek polgári engedetlenségbe.
Mint írják, az oktatás nemzeti ügy, ezért tiltakoznak az ellen, hogy „a többször is beígért bérrendezést a döntéshozók az uniós forrásoktól teszik függővé”. Úgy gondolják, a szakmunkás bérminimumhoz képest is alacsony fizetések miatt a fiatalok nem választják a tanári hivatást és egyre több a pályaelhagyó is.
A tiltakozó pedagógusok hangsúlyozták, akciójuk nem kollegáik vagy az iskola vezetése, legfőképp pedig nem diákjaik ellen irányul. A szeptember 7-i és 8-i munkabeszüntetéssel az oktatás fontosságára kívánják felhívni a figyelmet és úgy gondolják, ezzel gyermekeik jövőjét és a társadalom érdekét szolgálják.
Nem az az első eset, hogy ilyen módját használják a tanárok a tiltakozásnak, hiszen több iskolában is sztrájkkal indították a tanévet a pedagógusok: tiltakoztak a Kőbányai Széchenyi István Magyar–Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában, ahol több tanárt elrettentett az, hogy fenyegető levelet kapott az igazgató, a Vörösmarty Mihály Gimnázium pedagógusai pedig a Rákóczi téren tartottak rendhagyó évnyitót. Szeptember 2-án több ezer diák tüntetett a tanárokért, az azt követő hétvégén pedig négy fővárosi gimnázium előtt virrasztottak a tanulók.
Az akciókat folyamatosan frissülő térképünkön mutatjuk: